.
.
.

نماینده ویژه امریکا: در مذاکرات صلح با طالبان پیشرفت‌هایی داشتیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان یکشنبه 7 ژوئیه اعلام کرد، دور هفتم مذاکرات صلح با طالبان پیشرفت های «قابل ملاحظه» داشته است.

خلیلزاد در صفحه رسمی توییترش نوشت: «شش روز گذشته گفتگوها از هر زمان دیگر مثمرتر بوده است. ما در هر چهار بخش توافق نامۀ صلح پیشرفت قابل ملاحظه ای داشتیم. تضمینات در مبارزه با تروریزم، خروج نیروها، شرکت در دیالوگ و مذاکرات بین الافغانی و آتش بس جامع و دایمی».

خلیلزاد در ادامه نوشت: «ما امروز (یکشنبه) به خاطر حمایت از دیالوگ بین الافغانی(کنفرانس بین الافغانی برای صلح) گفتگوها را توقف می دهیم. این دیالوگ در راستای صلح افغانستان ارزش حیاتی دارد. یک سلسله کارهای مهم قبل از رسیدن به یک توافق هنوز باقی مانده است. ما گفتگوها را بتاریخ 9 ژوئیه دوباره آغاز می نمایم».

از سوی دیگر، سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در صفحه رسمی توییترش نوشت، مذاکرات صلح میان نمایندگان این گروه با امریکا به دلیل نشست بین الافغانی صلح متوقف شده و بتاریخ 9 ژوئیه دوباره آغاز خواهد شد.

شاهین در ادامه نوشت، از پیشرفت گفتگوهای دور هفتم مذاکرات صلح با امریکا راضی هستند و امیدوار است این دور با نتایج مثبت به پایان برسد.

قرار است نشست بین الافغانی صلح امروز یکشنبه 7 ژوئیه در شهر دوحه قطر برگزار شود و برای دو روز ادامه خواهد یافت.