.
.
.

رییس‌جمهوری افغانستان: طالبان با کشتن غیرنظامیان در مذاکرات صلح امتیاز نمی‌گیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان یکشنبه 7 ژوئیه در واکنش به حمله خونین انتحاری در شهر غزنی گفت که طالبان با کشتار غیرنظامیان نمی‌توانند در مذاکرات صلح امتیاز بگیرند.

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان تایید کرد، در نتیجه انفجار یک موتر بمب گذاری شده بامداد امروز یکشنبه در شهر غزنی در جنوب این کشور 12 نفر کشته و 179 نفر دیگر زخمی شدند که بیشتر قربانیان این رویداد غیرنظامیان به شمول کودکان هستند.

طالبان مسئولیت این حمله انتحاری را به عهده گرفته و مدعی شدند که هدف این حمله یک مرکز استخبارات دولت افغانستان بوده است.

محمد اشرف غنی با محکوم کردن حمله انتحاری طالبان درشهر غزنی اعلام کرد: «طالبان که مسوولیت این عملکرد زشت و ننگین را به دوش گرفتند و افراد ملکی به ویژه کودکان معصوم و تاسیسات عامه را هدف قرار دادند، یکبار دیگر دشمنی آشکار خویش را با مردم افغانستان ثابت ساختند و این عملکردشان جنایت بشری محسوب می‌شود».

براساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، غنی ادامه داد: «طالبان با انجام این حمله تروریستی نشان دادند که گفتار و عملکرد شان در تناقض جدی قرار دارد. در حالیکه در کشور قطر گفتگو می کنند، اما در افغانستان همه روزه دستان شان را با خون افراد بیگناه به ویژه زنان و کودکان سرخ می سازند».

رییس جمهوری افغانستان تاکید کرده است، طالبان باید بدانند که ممکن نیست با هدف قرار دادن افراد غیرنظامی به ویژه کودکان، در مذاکرات صلح امتیاز بدست آورند.

قابل ذکر است که هم زمان با این حمله انتحاری در شهر غزنی، نشست بین الافغانی صلح میان هیئت افغانستان و نمایندگان طالبان در شهر دوحه قطر برگزار شد و دو روز ادامه خواهد یافت.