.
.
.

یک ذخبره‌گاه بزرگ طالبان در هلمند کشف و 7 طالب کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان چهارشنبه 3 ژوئیه اعلام کرد که در نتیجه‌ عملیات نیروهای ویژه‌ی این ریاست، بزرگ‌ترین ذخیره‌گاه مواد انفجاری و تسلیحاتی گروه طالبان در ولایت هلمند از بین برده شد.

براساس اعلامیه‌ ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، این عملیات در روستای «گندم‌ریز» ولسوالی «کجکی» هلمند راه‌اندازی شد و در جریان این عملیات، 21 هزار کیلوگرام مواد انفجاریه، یک قبضه راکت، چهار میل سلاح 303‌بر، یک میل کلاشینکوف، 50 فیر ماین هاوان SPG9 ،300 فیر مرمی راکت‌انداز RPG7، دو حلقه ماین ضدپرسونل، دو پایه مخابره‌ی ایکم، بیش از 150 هزار فیر مرمی ثقیل و خفیف و مقداری از تجهیزات نظامی به‌دست نیروهای این ریاست افتاده است.

همچنان در جریان این عملیات، هفت جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شدند.

این در حالی است که امروز چهارشنبه یک ذخیره‌گاه مهمات و مواد انفجاری گروه طالبان از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در ولایت فاریاب نیز کشف شد.

براساس خبرنامه دفتر مطبوعاتی وزارت امور داخله افغانستان، در نتیجه عملیات مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور در ولسوالی «پشتون کوت» ولایت فاریاب یک ذخیرگاه مهمات و مواد انفجاری طالبان توسط نیروهای امنیتی کشف و ضبط گردیده است.

در این ذخیره‌گاه طالبان مهمات جنگی از قبیل، مرمی سلاح‌های سبک و سنگین ماین‌های مختلف و مواد انفجاری بدست آمده است.

در این خبر نامه همچنان آمده است، نیروهای امنیتی و دفاعی افغان عملیاتی را در روستای «رحمت آباد» ولسوالی «شیرین تگاب» ولایت فاریاب راه‌اندازی کردند که در نتیجه آن، دو عراده تانک هاموی که مربوط به گروه طالبان می‌شد بدست نیروهای امنیتی آمده است.