.
.
.

یونیسف: تمام گروهای درگیر جنگ در افغانستان مواظب جان کودکان باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) سه شنبه 2 ژوئیه از تمام گروه‌های درگیری جنگ در افغانستان خواست که در هر زمان مواظب جان کودکان باشند.

یونیسف با نشر خبرنامه‌ای نوشت، در حمله انتحاری روز دوشنبه هفته جاری در شهر کابل 50 کودک زخمی شدند که این کودکان به مکتب می‌رفتند.

در این خبرنامه آمده است: «حمله مرگباری که در پایتخت افغانستان کابل در ساعات پر ازدحام رخ داد، حتی اطفالی که در حال انجام مهم‌ترین امور روزمره خود و در حالی که راهی مکتب بودند را نیز در امان نگذاشت».

در ادامه این خبرنامه آمده است: «مکاتب باید مکانی برای صلح باشند. خشونت در مکتب یا حتی اطراف آن به هیچ وجه قابل قبول نیست. وضعیت بد امنیتی در افغانستان، اخیرا در حال وخیم تر شدن هست. این خشونت ها که آینده را ویران می سازد و زندگی جوانان را می گیرد باید پایان یابد».

در این خبرنامه تاکید شده است: «یونیسف بار دیگر از طرفهای درگیر منازعه می خواهد تا به خشونت ها پایان دهند و از اطفال در هر زمانی محافظت نمایند. نسل های مختلف اطفال افغانستان چیزی جز جنگ را شاهد نبوده اند. آنها اکنون بیش از هر زمان دیگری نیاز دارند تا از زندگی ای عاری از خشونت و مناقشات لذت ببرند».

مقام های افغانستان نیز تایید کرده اند که در حمله انتحاری روز دوشنبه 1 ژوئیه بر مرکز تدارکاتی و مهندسی وزارت دفاع ملی این کشور شش نفر کشته و 116 نفر دیگر زخمی شدند که 50 دانش آموز نیز شامل زخمیان این رویداد هستند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله خونین انتحاری را به عهده گرفتند.