.
.
.

ترامپ: با خروج نیروهای امریکایی، افغانستان به آزمایشگاه تروریست‌­ها تبدیل می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ،رییس جمهوری امریکا در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری فاکس نیوز گفت، تصمیم دارد که سربازانش را از افغانستان بیرون کند، اما بیم دارد که این کشور در نبود سربازان امریکایی به «آزمایشگاه تروریست ها» تبدیل خواهد شد.

ترامپ در این مصاحبه خود که شامگاه دوشنبه 1 ژوئیه پخش شد گفت: «مخفیگاه های زیادی در افغانستان وجود دارد که من آن‌ را هاروارد تروریست ها می نامم. بدون حضور آمریکا٬ این کشور به آزمایشگاه تروریست ها تبدیل خواهد شد».

دونالد ترامپ تاکید کرد: «بدون آمادگی کامل افغانستان را ترک نخواهیم کرد. نگران آن روزی هستیم که ترویست‌ها قوی شوند و زمینه حمله به ایالات متحده امریکا را طراحی کنند».

وی افزود، اگر نیروهای امریکایی از افغانستان خارج شوند، حضور «استخبارات بسیار قوی» واشنگتن در کابل فعال خواهد بود.

ترامپ گفت: «فرماندهان نظامی به من گفته اند که مبارزه با تروریست ها در خاک افغانستان بهتر از جنگیدن با آنها در خاک آمریکاست».

این گفته ها در شرایطی بیان شده است که از چهار روز به این طرف دور هفتم مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا در شهر دوحه قطر ادامه دارد.

از سوی دیگر، مهاجمان انتحاری طالبان بامداد روز دوشنبه 1 ژوئیه بر مرکز تدارکاتی و مهندسی وزارت دفاع ملی افغانستان حمله کردند که در نتیجه شش نفر کشته و 116 نفر دیگر زخمی شدند.