هشت کارمند کمیسیون انتخابات افغانستان توسط طالبان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت قندهار در جنوب افغانستان یکشنبه 30 ژوئن اعلام کردند که هشت کارمند کمیسیون مستقل انتخابات توسط جنگجویان طالبان در این ولایت کشته شدند.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، این کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات دیشب (شامگاه شنبه) در مرکز ثبت نام رأی دهندگان در مرکز ولسوالی معروف ولایت قندهار توسط طالبان کشته شدند.

قابل ذکر است که روند ثبت نام تقویتی رأی دهندگان 20 روز پیش در سراسری افغانستان آغاز و روز شنبه 29 ژوئن پایان یافت.

قاری یوسف احمدی، سخنگوی گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و مدعی است که در این رویداد برعلاوه کارمندان کمیسیون انتخابات 57 تن از نیروهای امنیتی افغان نیز کشته شدند.

احمدی ادعا کرد که در این حمله 11 نفر دیگر به اسارت این گروه در آمدند، پنج وسایل نقلیه و یک ذخیرگاه بزرگ اسلحه نیز از مرکز ولسوالی به دست افراد طالبان افتاد.

وزارت امور داخله افغانستان با نشر خبرنامه ای در این مورد نوشت: «شب گذشته تروریستان طالب بالای ولسوالی معروف ولایت کندهار با استفاده از 4 عراده واسطه مملو از مواد انفجاری حمله نمودند که با واکنش سریع نیروهای امنیتی و دفاعی کشور مواجه شدند، تلفات سنگین به هراس افگنان طالب وارد گردید و حمله آنان نیز از سوی نیروهای شجاع دفاعی و امنیتی به عقب رانده شد. در این در گیری به تعداد 25 دهشت افگن طالب کشته شده اند که اجساد آنان در میدان نبرد باقی مانده است».

این وزارت در مورد کشته شدن هشت کارمند کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان توسط طالبان در مرکز ولسوالی معروف ولایت قندهار چیزی نگفته است.

این حمله در شرایطی رخ داده که دور هفتم مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا روز شنبه 29 ژوئن در شهر دوحه قطر آغاز و هنوزهم ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید