«ولایت فراه افغانستان در آستانه سقوط به دست طالبان قرار دارد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای ولایتی فراه در غرب افغانستان پنج شنبه 27 ژوئن اعلام کرد، این ولایت در نتیجه افزایش حملات شبانه طالبان در آستانه سقوط قرار دارد.

دادالله قانع، عضو شورای ولایتی فراه به خبرگزاری افق گفته است، حملات شبانه طالبان از دو هفته به این طرف بالای این ولایت افزایش یافته است.

قانع افزود، طالبان دیشب (شامگاه چهارشنبه) حملات اش را از چند جهت برکمربندهای امنیتی شهر فراه آغاز و تا بامداد امروز پنج شنبه ادامه داشت.

دادالله قانع گفته است، شهر فراه در محاصره طالبان قرار دارد و به همین خاطر است که طالبان به آسانی خود را به کمربندهای امنیتی این شهر می‌رسانند و چندین ساعت با نیروهای دولتی به درگیری می‌پردازند.

وی علاوه کرد، طالبان در مناطق نمبر دو و سه طرف باغ پل، نمبر هشت طرف ریگی و منطقه پل ریگی ولایت فراه با نیروهای افغان جنگیدند و در هرسه نقطه به نیروهای افغان تلفات وارد شده ‌است.

قانع گفت، چندین تانک ارتش ملی افغان که می‌خواستند به ‌منظور حمایت از این نیروها به‌ سمت ریگی حرکت کنند، با حمله غافلگیرانه طالبان روبرو شدند.

این عضو شورای ولایتی فراه تایید کرد، طالبان سه تانک را حریق و هشت سرباز افغان را زخمی کردند و شماری از این نیروها را اسیر گرفتند.

مقام های امنیتی ولایت فراه افغانستان هنوز در مورد آمار تلفات نیروهای افغان و طالبان چیزی نگفته‌اند.

قابل ذکر است که برخی از مقام های امنیتی ولایت فراه در گذشته گفته بودند که طالبان این ولایت از سوی دولت ایران حمایت مالی و نظامی می شوند؛ اما مقام های ایرانی این اتهامات را رد کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید