کمیشنر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان: افغانستان در اولویت کاری ماست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فلیپو گراندی کمیشنرعالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان پنج شنبه 27 ژوئن در دیدار با عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان در شهر ژنیو سویس گفت، این سازمان به افغانستان و امور مهاجرین در این کشور اولویت قایل است و به کمک‌های خود به مهاجران و دفاع از حقوق آنان ادامه می‌دهد.

عبدالله عبدالله در این دیدار با در نظرداشت وضعیت افغانستان خواهان ادامه و گسترش همکاری‌های کمیساریای عالی سازمان ملل با این کشور شد.

در خبرنامه ای ریاست اجرایی افغانستان آمده است: «در این دیدار دو طرف به تفصیل قضایا، چالش‌ها، خواست‌ها و نیازهای مهاجرین افغانستان، ایران و بی‌جاشدگان داخلی را مورد بحث قراردادند. رییس اجراییه در صحبت‌های خود از نهایی شدن استراتیژی مهاجرت از سوی کمیته اجراییوی امور مهاجرین و عودت‌کنندگان شورای وزیران و تصویب قریب‌الوقوع آن از سوی کابینه‌ی افغانستان خبرداد و تأکید کرد که این استراتیژی چارچوب فعالیت‌های حکومت افغانستان در قبال مهاجران را در آینده سمت‌و‌سو می‌دهد».

در ادامه این خبرنامه آمده است، دو طرف در صحبت‌های خود به اصل برخورد انسانی با مهاجرین، برگشت دواطلبانه و تدریجی آنان به افغانستان و فراهم سازی زمینه‌های مناسب یک زندگی آبرومندانه در کشور تأکید کردند.

قابل ذکر است که عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان بامداد امروز شنبه برای اشتراک در 30مین اجلاس سالانه نهاد بین المللی «کران مونتانا» وارد شهر ژنیو سویس شد.

در این اجلاس مهم‌ترین قضایای سیاسی، اقتصادی و منطقه‌یی با تأثیرات و پیامدهای بین‌المللی برای بشریت به هدف دست یافتن به دنیای بهتر مورد بحث، تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. طرح راه ابریشم که از سوی کشور چین دنبال می شود نیز شامل دستور کار اجلاس سالانه این نهاد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید