پولیس کابل یکی از خطرناک‌ترین سرباند یک شبکه جرمی را بازداشت کرد

طی یک هفته این پنج‌مین شخص «جنایت‌کار» است که در کابل بازداشت می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پولیس کابل پایتخت افغانستان چهارشنبه 26 ژوئن 2019، اعلام کرد که یک سرگروه یکی از خطرناک‌ترین شبکه‌های جرمی را دستگیر کرده است.

براساس صفحه رسمی فیسبوک پولیس ملی افغان، این شخص که به اسم «عابد بینی» مشهور است شام امروز چهارشنبه از سوی نیورهای پولیس کابل بازداشت گردیده است.

پولیس ملی افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشته است: «یک تن از خطرناکترین سرباند یک شبکه جرمی دیگر کابل نیز گرفتار گرديد».

این نهاد در ادامه نوشته است: «عابد مشهور به عابد بینی که در نواحی مختلف شهر کابل دست به سرقت‌های مسلحانه، چپاولگری و رهزنی می‌زد امروز توسط پولیس گرفتار گردید».

همچنان پولیس کابل یک تن از قاچاقچیان مواد مخدر را نیز از مربوطات حوزه دهم امنیتی بازداشت کرده و در اعلامیه‌اش نوشته است، این فرد که تأمین‌کننده اصلی مواد مخدر برای کابل و مسئول درجه یک قاچاقچیان این مواد در این ولایت است «میر آجان» نام دارد و از سوی منسوبین این وزارت دستگیر شده است. دو تن دیگر از عمده فروشان مواد مخدر در کابل نیز دستگیر شدند اما اسامی آنان مشخص نیست.

این در حالی است که وزارت امور داخله افغانستان روز سه‌شنبه 25 ژوئن نیز یک تن را به اسم عبدالحمید خراسانی سرگروه یک باند «جنایتکار» در شهر کابل دستگیر کرد.

این وزارت با نشر خبرنامه ای نوشت، خراسانی امروز سه شنبه توسط قطعه 222 پولیس زمانی دستگیر شد که وی می‌خواست در جریان تظاهرات در شهر کابل دست به خشونت بزند.

در این خبرنامه آمده است: «این مجرم حرفه ئی، در قضایائی زیادی جنائی به ویژه در باج گیری، اختطاف، قتل، چپاولگری، رهزنی و زورگویی دست داشته است. این مجرم، در لیست مجرمین زیر پیگرد نیز قرار داشت، وچندین بار با نیروهای پولیس به درگیری پرداخته بود، که سرانجام امروز، دریک عملیات اوپراتیفی پولیس، در کابل، بازداشت شد».

در ادامه خبرنامه آمده است: «خراسانی، برعلاوه دست داشتن در قضایائی جنائی، در قاچاق مواد مخدر، ایجاد ترس و هتک حرمت به بزرگان، نیز نقش داشته است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید