رییس مجلس سنای افغانستان: شورای نامزدان انتخابات مردم را به کشتن ندهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فضل هادی مسلمیار رییس مجلس سنای افغانستان چهارشنبه 26 ژوئن، با انتقاد از شورای نامزدان انتخابات بدلیل راه‌اندازی اعتراضات به آنان هشدار داد که مردم را به کشتن ندهند.

رییس مجلس سنای افغانستان در واکنش به گردهمایی روز گذشته (25 ژوئن) معترضان در کابل به شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد: «وضعیت امنیتی نامناسب است بنابراین رهبران سیاسی با استفاده از احساسات مردم و برگزاری گردهمایی‌ها، آنها را به کشتن ندهند».

مسلمیار گفت، رهبران سیاسی از احساسات مردم سواستفاده نکنند، هر لحظه احتمال وقوع حادثه ناگواری وجود دارد و وضعیت امنیتی کشور ایجاب می‌کند که رهبران سیاسی از برگزاری گردهمایی‌ها خودداری کنند.

گردهمایی اعتراضی شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان علیه ادامه کار حکومت فعلی این کشور در کابل برگزار شد و نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در این گردهمایی با صدور قطعنامه 9 ماده‌ای خواستار ایجاد حکومت موقت و لغو صلاحیت‌های محمد اشرف غنی شدند.

این گردهمایی انتقادات برخی سیاسیون افغان به شمول رییس مجلس سنای این کشور را در پی داشت.

او با اشاره به گردهمایی معترضان در کابل گفت: «تا کنون چنین تجمعاتی صدها خانواده را به سوگ نشانده است، سال پیش نیز پسر معاون مشرانوجرگه در یک چنین تجمع اعتراضی جان خود را از دست داد. مردم افغانستان نیز از حوادث امنیتی که برای تجمعات اعتراضی در گذشته بوقوع پیوسته هراس کرده و در یک چنین تجمعاتی حضور نمی‌یابند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید