وزارت داخله افغانستان: عبدالحمید خراسانی در شهر کابل دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان روز سه شنبه 25 ژوئن تایید کرد، عبدالحمید خراسانی سرگروه یک باند «جنایتکار» در شهر کابل دستگیر شده است.

این وزارت با نشر خبرنامه ای نوشت، خراسانی امروز سه شنبه توسط قطعه 222 پولیس زمانی دستگیر شد که وی می‌خواست در جریان تظاهرات در شهر کابل دست به خشونت بزند.

در این خبرنامه آمده است: «این مجرم حرفه ئی، در قضایائی زیادی جنائی به ویژه در باج گیری، اختطاف، قتل، چپاولگری، رهزنی و زورگویی دست داشته است. این مجرم، در لیست مجرمین زیر پیگرد نیز قرار داشت، وچندین بار با نیروهای پولیس به درگیری پرداخته بود، که سرانجام امروز، دریک عملیات اوپراتیفی پولیس، در کابل، بازداشت شد».

در ادامه خبرنامه آمده است: «خراسانی، برعلاوه دست داشتن در قضایائی جنائی، در قاچاق مواد مخدر، ایجاد ترس و هتک حرمت به بزرگان، نیز نقش داشته است».

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت: «عبدالحمید خراسانی یکی از بزرگترین و خطرناکترین مجرمین به سطح کشور توسط پولیس دستگیر گردید».

امرالله صالح، سرپرست پیشین وزارت امور داخله افغانستان در این مورد در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت: «آسیب روحی و روانی که به جامعه از طرف لوچک - اوباش - بی بندو بار - باجگیر - اختطاف گر و زور گو میرسد کمتر از تروریزم نیست. مدارا در برابر این طیف و گروه نه تنها مصلحت نیست بلکه خیانت و جفاست. دولت نه تنها که این ها را در پشت میله های زندان بگذارد تا بپوسند بلکه سردسته ها و حامیان علنی و پنهانی شان را نیز افشا ساخته و محاکمه نماید. حمایت از قوای مسلح در برابر اوباش وظیفه ای وجدانی و انسانی همه ای ماست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید