حکومت افغانستان: برای تأمین امنیت خبرنگاران و رسانه‌ها از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارگ ریاست جمهوری افغانستان امروز سه شنبه 25 ژوئن اعلام کرد، تهدید و حمله بالای آزادی بیان و رسانه ها مغایر با ارزش های انسانی و اسلامی است و حکومت از هیچ تلاشی برای تأمین امنیت خبرنگاران و رسانه ها دریغ نخواهند کرد.

ارگ با نشر خبرنامه ای نوشت: «آزادی بیان از دست‌آوردهای دولت و ملت افغانستان می‌باشد که با قربانی‌های زیادی به دست آمده است. حکومت وحدت ملی با اقدامات مسئولانه همواره تلاش کرده است تا از این ارزش حفاظت و زمینه را برای رشد آن فراهم سازد».

در ادامه این خبرنامه آمده است: «حکومت از طریق ایجاد "کمیته مشترک حکومت و رسانه‌ها" و همچنان تصویب طرزالعمل مصئونیت خبرنگاران تمام تلاش خود را برای تامین امنیت خبرنگاران، دفاتر رسانه‌ها و فعالیت‌های رسانه‌یی انجام داده است و از هیچ کوششی در این راستا دریغ نخواهد کرد».

قابل ذکر است که گروه طالبان روز دوشنبه 24 ژوئن رسانه ها را به طرف داری از دولت افغانستان و نشر اعلانات ضد این گروه متهم کرد و به عملیات نظامی تهدید نمود.

این گروه با نشر خبرنامه ای نوشت، برخی از رسانه ها که علیه گروه طالبان اعلانات پخش و نشر می کنند تا یک هفته مهلت داده تا این روند کاری اش را تغییر دهند در غیر آن مورد حملات نظامی این گروه قرار خواهند گرفت.

در این خبرنامه طالبان آمده بود: «اگر در ظرف یک هفته تمام رادیوهای محلی، (اف ام و غیر اف ام)، تلویزیون‌ها و باقی رسانه‌ها از همچو عملکرد خود دست بردارنشوند، پس مجاهدین امارت اسلامی این رسانه‌ها را به حیث رسانه‌ نه؛ بلکه به حیث لانهء‌های استخباراتی دشمن می‌شناسند و از طرف مجاهدین در مرکز و ولایات، شهرها و اطراف من حیث هدف نظامی قرار خواهد گرفتند، آن زمان مراکز، خبرنگاران، کارمندان و پرسونل همچو به اصطلاح رسانه هیچ نوع مصئونیت نخواهد داشتند».

افغانستان یکی از خطرناک‌ترین کشورها برای خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای در کنار عراق و سوریه گفته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید