وزارت بهداشت افغانستان: داروهای تقویت جنسی جمع‌آوری می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان دوشنبه 24 ژوئن فرمان جمع آوری داروهای تقویت جنسی را در سراسری این کشور صادر کرد.

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه افغانستان با صدور فرمانی اعلام کرد، تحت یک کمپاین سراسری باید تمام دواهای تقویت جنسی، لاغرکننده و چاق کننده که بطور غیرقانونی به فروش می‌رسند جمع‌آوری شود.

فیروز در فرمان‌اش نوشت: «دیده می‌شود که محصولات مختلف دوایی تحت نام ادویه تقویه جنسی، ادویه لاغرکننده، چاق‌کننده و غیره که به ‌شکل غیرقانونی وارد می‌شود، توسط افراد غیرمسلکی و غیرمسئول در روی بازار و دست‌فروشان دوره‌گرد، به فروش می‌رسند. از آنجایی‌که این ادویه فوق‌العاده خطرناک اند و افراد ناآگاه و ساده ‌لوح شکار این دست‌فروشان می‌‌گردند، ایجاب می‌‌نماید تا با راه‌اندازی یک کمپاین سرتاسری در مرکر و ولایات، هم به مردم آگاهی داده شود تا از اضرار خطرناک این محصولات واقف شوند و هم به‌ شکل سرتاسری این ادویه جمع‌آوری و هدر داده شود».

وزارت صحت عامه افغانستان تاکید کرد که استفاده از این دواها برای صحت انسان «بسیار خطرناک» است و تمام نهادهای صحی مربوط به این وزارت باید در این مورد اقدام کنند.

قابل ذکر است که روند عملی این کمپاین در شهر هرات افغانستان رسماً آغاز شده است و قرار است که این فرمان در سراسری این کشور تطبیق شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید