تغییر جنسیت درافغانستان؛ دو دختری که پسر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احسان‌الله 14 ساله و لطف‌الله 11 ساله دو برادر که در شهر کابل پایتخت افغانستان زندگی می‌کنند تا چند روز پیش به اسم‌های آمنه و مدینه یاد می شدند، حالا جنسیت و اسامی آنها تغییر کرده است.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، هر دو تمامی این سال‌ها زندگی زنانه داشتند، لباس‌های دخترانه می‌پوشیدند و به مکتب دخترانه می‌رفتند. در این سال‌ها هیچ ‌گاه ابراز نکردند که پسر هستند، اما سن‌شان که بالاتر رفت، اقوام و هم‌صنفی‌های‌شان متوجه شدند که تمایلات هردوی‌شان پسرانه است.

احسان الله گفته است: «وقتی که به مکتب می‌رفتم و داخل صنف می‌شدم، همصنفی‌هایم می‌گفتند "تو پسر هستی" و این ناراحتم می‌کرد. طعنه می‌زدند که شما کاملا مانند پسر هستید، ریش و سبیل دارید و نباید با ما نشست و برخاست کنید. این رفتار آن‌ها جگرم را خون می‌کرد».

لطف‌الله نیز از زخم‌زبان‌های همصنفی‌هایش می‌گوید: «بیشتر اوقات نمی‌دانستم روی کدام نیمکت مکتب بنشینم و درس بخوانم، چون که چند بار هم‌صنفی‌هایم اجازه نداده بودند پیششان بنشینم و می‌گفتند تو پسر هستی».

بنابراین گزارش، این اواخر، با رسیدن سن بلوغ، صدای‌ این دو تن تغییر کرد و کلفت‌تر شد، رفتار و گفتارشان نیز تغییر کرد ریش و سبیل درآوردند. آن زمان بود که شک و تردید خانواده و هم‌صنفی‌ها بیشتر شد. بارها شده بود که دوستان‌شان به آنها می‌گفتند که دختر نیستند و نمی‌توانند با آن‌ها معاشرت بکنند. این موضوع این دو برادر و خانواده‌شان را سخت غمگین می‌کرد.

سرانجام مادرشان در این خصوص با پدر آنان صحبت کرد و برای یافتن راه حلی، مخفیانه نزد پزشک رفتند.

پزشک متخصص موضوع تغییر جنسیت را مطرح کرد و پس از آشنا شدن خانواده با این موضوع، این دو اخیرا تحت عمل جراحی قرار گرفته و جنسیت‌شان را تغییر دادند.

حال دیگر این دو نفر با گذشته‌شان که به عنوان دو خواهر زندگی می‌کردند و به اسامی آمنه و مدینه یاد می‌شدند خداحافطی کرده و اسامی‌شان را به احسان‌الله و لطف‌الله تغییر داده‌اند. این دو برادر فصل جدید زندگی‌شان را با پوشیدن لباس‌های پسرانه آغاز کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید