فرمانده پولیس کندز و یک افسر پولیس در دو رویداد جداگانه در درگیری خودی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی در کندز افغانستان یک‌شنبه 23 ژوئن تایید کردند که عبدالوهاب، فرمانده تولی قرارگاه فرماندهی پولیس این ولایت در یک درگیری خودی کشته و یک افسر پولیس در تخار نیز از سوی همکاران‌اش کشته شده است.

سید سرور حسینی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کندز به روزنامه اطلاعات روز گفته است، این رویداد صبح امروز در داخل ساختمان فرماندهی پولیس کندز پس از آن رخ داد که این فرمانده با یکی از زیردستانش به‌نام عبدالواجب مشاجره‌ی لفظی کرد.

حسینی افزود: «پس از این مشاجره‌ی لفظی سرباز سلاح دست‌داشته‌اش را گرفته و بر فرمانده عبدالتواب شلیک کرد که در نتیجه‌ی آن، عبدالوهاب زخمی و سپس جان باخت.»

به گفته‌ی او، این سرباز مهاجم پس از این رویداد از ساختمان فرماندهی پولیس فرار کرده و تلاش پولیس برای بازداشت او جریان دارد.

در همین حال، یک افسر پولیس در ولایت تخار افغانستان پس از آن‌که با فرمانده‌اش مشاجرۀ لفظی کرد از سوی همکارانش کشته شد.

پولیس تخار، می‌گوید که اسدالله بیک، افسر واحد ریزرف در شهر «تالقان»، مرکز ولایت تخار، بود و شام روز گذشته پس از یک مشاجرۀ لفظی با فرمانده‌اش جنرال محبوب از سوی نگهبانان این جنرال کشته شد.

خلیل اسیر، سخنگوی فرماندهی پولیس تخار در این باره گفته است: «شام دیروز، اسد نام، ساتنمن قطعۀ ریزرف که به تازه‌گی از ولسوالی اشکامش از وظیفه برگشته بود؛ دوباره به اساس هدایت قوماندان قطعه که گویا به یک وظیفۀ دیگر برو و این آدم می‌گوید که خسته‌است و باید خانه برود... با قوماندان قطعۀ ریزرف یک مشاجرۀ لفظی می‌کند و سپس بر او فیر می‌شود از سوی محافظین قوماندن قطعه.»

برعلاوه این که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در درگیری با مخالفان مسلح در این کشور کشته می‌شوند، در چندین مورد در درگیری‌های خودی (بین خود نیروهای امنیتی) نیز کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید