افغانستان در نمایشگاه هند به ارزش 75 میلیون دالر قرارداد به دست آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری افغانستان یکشنبه 23 ژوئن تایید کرد که در نمایشگاه ویژه محصولات زراعتی این کشور در شهر مومبای (بمبئی) هند به ارزش 75 میلیون دالر قرارداد و وعده فروش به دست آورده است.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشت، میوه‌های تازه و خشک، زعفران، گیاهان طبی به نمایش گذاشته شده بودند که «هینگ و شیرین بویه» بیشترین فروش را داشتند.

در ادامه این خبرنامه آمده است، تاجران افغان توانستند در روز اول نمایشگاه به ارزش 32 میلیون دالر و در روز دوم 43 میلیون دالر قرارداد و تعهد فروش کسب کنند.

اکبر رستمی، سخنگوی وزارت زراعت افغانستان گفته است، استقبال از این نمایشگاه «فوق العاده» بود و تاجران هندی محصولات این کشور را به خاطر کیفیتی که دارد، بیشتر می‌پسندند.

رستمی افزود، در این نمایشگاه 57 غرفه به نمایش گذاشته شده بود و 800 تاجر برای دیدار از این نمایشگاه نام‌نویسی کرده بودند.

نمایشگاه ویژه محصولات زراعتی افغانستان روز جمعه 21 ژوئن تحت نام «Nature’s Best» یا بهترین طبیعت در شهر مومبای (بمبئی) هند برگزار شد و برای دو روز ادامه یافت.

قابل ذکر است که این نمایشگاه زراعتی به همکاری مؤسسه باغداری تجارتی و بازاریابی زراعتی و همچنان اداره انکشاف بین‌المللی ایالات متحده‌ امریکا یا «USAID» برگزار شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید