ویدیو... درگیری فزیکی در مجلس نمایندگان افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تنش‌ها بر سر انتخاب رییس مجلس نمایندگان افغانستان امروز چهارشنبه 19 ژوئن بین اعضای این مجلس درگیری فزیکی رخ داده است.

رسانه‌های افغانستان گزارش دادند، در پی تنش‌های اخیر در مجلس نمایندگان این کشور، بین برخی وکلای این مجلس درگیری فزیکی رخ داده است.

قرار بود که اعضای مجلس نمایندگان برای ختم تنش انتخاب رییس این مجلس، در مورد تایید و یا رد یک رای مورد منازعه رای‌گیری کنند که به دریگی فزیکی انجامید.

تنش میان میررحمان رحمانی و کمال‌ناصر اصولی؛ دو نامزد کرسی ریاست مجلس نمایندگان افغانستان از بیش از یک ماه جریان دارد، این تنش‌ها زمانی آغاز شد که در دور دوم انتخابات هیئت اداری این مجلس، میر رحمان رحمانی با کسب 123 رای به حیث رییس مجلس معرفی شد. این امر با واکنش کمال ناصر اصولی نامزد رقیب وی که 55 رای بدست آورده بود روبرو شد.

تنش‌ها پس از آن میان حامیان میر رحمان رحمانی و کمال ناصر اصولی تا سرخط درگیری فزیکی و ناسزاگویی نیز پیش رفت.

امان الله گذر، پس از مخالفت شماری از نمایندگان با رای گیری درباره رای مورد منازعه، تاکید کرد که چند تن از اعضای مجلس می‌خواهند مجلس نمایندگان را در گرو خود بگیرند و هیچ راه حلی را نمی‌پذیرند.

وی، آقای میر رحمان رحمانی را به کرسی ریاست مجلس نشاند که با مخالفت تند شماری از نمایندگان روبرو شد، این تنش‌ها به درگیری فیزیکی در مجلس انجامید.

پس از درگیری نشرات تلویزیون مجلس نیز متوقف شد.

تنش نمایندگان بر سر کرسی ریاست با انتقادهای گسترده‌ای سیاسیون و شهروند در افغانستان مواجه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید