بریتانیا: همکاری با افغانستان در برگزاری انتخابات و تجهیز نیروهای امنیتی ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های بلندپایه بریتانیایی در دیدار با رییس جمهوری افغانستان اعلام کردند که لندن همکاری‌اش را با کابل در بخش‌های مبارزه با «تروریزم»، تجهیز نیروهای امنیتی افغان و برگزاری انتخابات شفاف ادامه می‌دهد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای نوشت، نخست وزیر و وزیر دفاع بریتانیا روز دوشنبه 17 ژوئن با محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان در شهر لندن دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این خبرنامه آمده است، خانم ترزامی نخست وزیر بریتانیا گفت، کشورش برعلاوه پیشتبانی از پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها، برای ایجاد اجماع منطقوی در رابطه به صلح افغانستان تلاش و از آن حمایت می‌کند.

وی افزود: «حکومت بریتانیا از برگزاری انتخابات شفاف و سراسری در افغانستان حمایت می کند و همچنان به همکاری و تعهداتش برای نیروهای امنیتی و دفاعی ادامه خواهد داد».

از سوی دیگر، پینی موردانت، وزیر دفاع بریتانیا نیز در دیدار با محمد اشرف غنی گفته است، کشورش به همکاری‌ها در بخش‌های مبارزه با تروریزم بین‌المللی، تجهیز و تمویل نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ادامه خواهد داد.

قابل ذکر است که محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان روز یکشنبه هفته جاری در سفری رسمی وارد بریتانیا شد و قرار است در این سفر بازی تیم ملی کرکت کشورش را با تیم کرکت انگلستان در چارچوب جام جهانی کرکت نیز تماشا کند. این بازی امروز سه شنبه برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید