بازداشت یک ملا امام بدلیل اطلاع‌رسانی برای طالبان در غزنی افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیتی افغانستان سه‌شنبه 18 ژوئن یک مسئول مطبوعاتی گروه طالبان برای ولایت غزنی را بازداشت کردند.

قاری عبدالجلال که همزمان با عضویت در گروه طالبان، ملا امام یک مسجد در مربوطات مرکز شهر غزنی نیز بود، در یک عملیات ویژه نیروهای امنیتی بازداشت شد.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی در این باره گفته است که عملیات برای بازداشت مسئول مطبوعاتی طالبان برای غزنی دوشنبه‌شب گذشته اجرا شد و ملا عبدالجلال از روستای «اسفنده» از مربوطات مرکز شهر غزنی بازداشت گردید.

او گفت که فرد بازداشت شده در تحقیقات ابتدایی اعتراف کرده است که از یک سال به این‌سو در بخش رسانه‌ای گروه طالبان فعالیت می‌کرده است.

از نزد ملا جلاالدین کمپیوتر، مخابره و مقداری مهمات و تجهیزات نظامی نیز به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

بر اساس گزارش روزنامه هشت صبح، گروه طالبان در این اواخر فعالیت رسانه‌ای و تبلیغاتی خود را چند برابر افزایش داده است. چندی پیش خوشال سادات، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله افغانستان نیز به این موضوع اشاره کرده و گفت، گروه طالبان با ایجاد صدها حساب جعلی فیس‌بوکی و توییتری در صدد تقویت روحیه جنگ‌جویان خود است اما این شیوه کارساز نیست.

قبل از این نیز در چندین مورد، ملا امامان مساجد بخاطر دست داشتن در حملات، جابه‌جایی ماین‌های کنار جاده، اطلاع رسانی برای طالبان و آموزش انتحاری در افغانستان دستگیر شده‌اند.

از سوی دیگر، مقام‌های امنیتی فراه در افغانستان اعلام کردند که مولوی حسام‌الدین ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی بالابلوک، با پنج تن از افرادش در یک عملیات نظامی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید