رییس اجرایی افغانستان: از آزادی زندانیان طالبان استفاده انتخاباتی نشود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان دوشنبه 17 ژوئن در نشست شورای وزیران در کابل تاکید کرد، نباید از آزادی زندانیان طالبان استفاده انتخاباتی شود.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، عبدالله گفت، صلح به یک نفر تعلق ندارد و هیچ کسی نمی‌تواند که به تنهایی قهرمان صلح باشد. باید نماینده‌گی سالم از مردم در پروسه صلح صورت بگیرد.

عبدالله افزود: «رهایی زندانیان طالب به خاطر حسن نیت انجام شده است ولی نباید این اقدامات هدف و جنبه انتخاباتی داشته باشد، چون از تأثیرش می‌کاهد. بدون شک اراده ما این نیست که جنگ ادامه یابد، ولی با توجه به حساسیت انتخاباتی در طریق و شیوه‌ کارِ تصامیم دقت شود».

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان اخیراً فرمان آزادی نزدیک به 900 طالب را از زندان های این کشور صادر کرد و روند آزادی این افراد آغاز شده است.

عبدالله عبدالله در ادامه صحبت هایش در مورد انتخابات اشاره کرده گفت، نهادهای امنیتی به هدف تأمین امنیت وظیفه دارند با کمیسیون مستقل انتخابات در روند ثبت نام تقویتی همکاری کنند.

رییس اجرایی افغانستان در مورد صلح گفت: «گفتگوهای صلح با طالبان باید با اشتراک مردم و نماینده‌گان مردم دنبال شود. اجماع عمومی منطقه‌یی در حمایت از پروسه صلح افغانستان و جلوگیری از تهدیدات مشترک وجود دارد و این یک فرصت خوبی به کشور ماست. با این اجماع می‌توانیم که فشار لازم را بالای طالبان و حامیان‌شان بیاوریم تا گفتگوها به نتیجه مثبت برسد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید