امریکا ایران را به دست داشتن در حمله انتحاری در شهر کابل متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا به تازگی ایران را به دست داشتن در حمله انتحاری در مقابل دانشگاه نظامی مارشال فهیم در شهر کابل پایتخت افغانستان متهم کرد.

به گزارش آریانا نیوز، پمپئو گفت، یافته‌های امریکا نشان می‌دهد که ایران در حمله انتحاری 31 مه امسال در مقابل دانشگاه مارشال فهیم دست داشته است.

وزیر امور خارجه امریکا که در یک نشست خبری صحبت می‌کرد افزود: «در 31 مه یک موتر بمب‌گذاری شده در افغانستان چهار سرباز امریکایی را زخمی، چهار غیر نظامی را کشت و عابران را زخمی کرد».

سفارت ایران در کابل با نشر خبرنامه‌ای دست داشتن تهران را در این حمله انتحاری بر کاروان نیروهای امریکایی را رد کرده و این اتهامات را «غیر واقعی و غیر مستند» خواند.

در این خبرنامه آمده است: «ایران، ضمن محکوم ‌کردن اقدامات هراس افگنی در هر نقطه از جهان، به صورت اصولی و همه‌جانبه آمادگی خود را برای همکاری با دولت‌های منطقه و خصوصا افغانستان در مقابله با این اقدامات همواره اعلام داشته است. بدیهی است نوع عملکرد ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی منطقه نیز طی سال‌های اخیر تاییدکننده این موضوع می‌باشد».

در خبرنامه سفارت ایران در کابل آمده که مسئولیت این حمله انتحاری را گروه طالبان به عهده گرفته است، در حالی که مسئولیت این حمله را گروه داعش بر عهده گرفته بود.

در نتیجه یک حمله انتحاری بتاریخ 31 مه امسال در مقابل دانشگاه نظامی مارشال فهیم در شهر کابل شش نفر کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید