محمد اشرف غنی: زندانیان آزاد شده سفیران صلح خواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان روز پنج شنبه 13 ژوئن در دیدار با شورای سرتاسری علما این کشور گفت، زندانیان آزاد شده سفیران صلح خواهند شد.

این دیدار در ارگ ریاست جمهوری افغانستان برگزار شد و محمد اشرف غنی در مورد صلح و آزادی زندانیان طالبان صحبت کرد.

به گزارش خبرنامه ارگ ریاست جمهوری، محمد اشرف غنی در این دیدار گفت: «ما در خصوص صلح و خدمت به مردم به عقب نمی رویم و خواست شما و لویه جرگه مشورتی صلح را در رابطه به رهایی زندانیان قبول کردیم، اکثریت زندانیان رها شده سفیران صلح خواهند شد و به جنگ دوباره برنخواهند گشت».

غنی ادامه داد: «ما جنگ نخواسته ایم و همیشه ندای صلح را بلند کرده ایم، مسئولیت این خونریزی به دوش آنانی است که نداهای برحق ما را برای صلح، اجماع علما و خطبه های حرمین شریفین نپذیرفتند».

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان روز سه‌شنبه 4 ژوئن امسال در سخنرانی‌اش پس از ادای نماز عید فطر در مسجد ارگ ریاست جمهوری گفته بود: «موضوع لویه جرگه بر آزادی زندانیان بود که 887 زندانی آزاد می‌شوند. به سارنوالی هدایت داده شد تا پرونده‌های زندانیان بررسی و رسیدگی شود و زندانیان عفو شوند».

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس جمهوری افغانستان اخیراً در یک مصاحبه تلویزیونی گفت، تمامی این 887 زندانی اعضای طالبان هستند.

براساس گزارش ها، از آغاز روند آزادسازی این زندانیان ده روز می گذرد و تا کنون 490 نفر از زندان های پلچرخی، هرات، ننگرهار و برخی از ولایت های دیگر افغانستان آزاد شده اند. این افراد به جرم عضویت و همکاری با گروه طالبان سال‌ها زندانی بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید