مسافر پاکستانی به جای درب توالت درب خروج اضطراری هواپیما را باز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تصور کنید چند ده‌هزار پا بالاتر از سطح زمین و بر فراز ابرها، از روی صندلی خود درون یک هواپیمای مسافربری بلند شوید تا به دستشویی بروید، اما وقتی درب دستشویی را باز می‌کنید، به جای توالت فرنگی، با آسمان بی‌کران روبرو می‌شوید. خیلی سریع متوجه می‌شوید به جای درب دستشویی، یکی از درهای خروج اضطراری را باز کرده‌اید.

یقینا بیش از آن‌که خوشحال شوید، خواهید ترسید و شاید هم جان خود را از دست بدهید ولی این اتفاق برای یک مسافر پاکستانی رخ داد، با این تفاوت که او به اندازه کافی خوش‌شانس بود، زیرا هواپیما هنوز روی باند فرودگاه بود و پرواز نکرده بود.

یک مسافر هواپیمای خطوط هوایی پاکستان PIA در فرودگاه منچستر، زمانی که قصد داشت به توالت برود، یکی از درب‌های خروج اضطراری این هواپیما را گشود، موضوعی که سبب هرج و مرج بسیار و نگرانی مسافران درون هواپیما شد ولی این مسافر و همه آنها که در این پرواز بودند، به اندازه کافی خوش‌شانس بودند، زیرا که هواپیما در حال آماده شدن برای پرواز بود و هنوز از جایش روی باند فرودگاه منچستر تکان نخورده بود.

در پی این اتفاق نادر پرواز شماره PK 702 منچستر به اسلام آباد شرکت PIA با یک روز تاخیر انجام شد. شرکت خطوط هوایی پاکستان اعلام کرد در حد فاصل بین دو پرواز مسافران در هتل جای داده شدند و برای آنها پرواز دیگری هماهنگ شد.

ایر مارشال ارشاد مالک، رئیس PIA در پی این اتفاق دستور داد که تحقیقات لازم در این ‌باره صورت گیرد. شرکت خطوط هوایی پاکستان سال‌هاست به یک شرکت زیان‌ده تبدیل شده و دولت پاکستان می‌کوشد به هر نحو ممکن اوضاع این شرکت را بهبود بخشد.

رخ‌ دادن اتفاقات عجیب و غریب، باور نکردنی و گاه خنده‌دار ، بخشی از صنعت هوانوردی است. در ماه مارس 2019 نیز یک هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز که از لندن راهی شهر دوسلدورف آلمان بود، به اشتباه در ادینبورگ اسکاتلند به زمین نشست. لحظاتی قبل از فرود، خلبان به مسافران گفت: «به ادینبورگ خوش‌آمدید» این پیام باعث تعجب مسافرانی شد که بنا بود، در پایان سفرشان با پیام «به دوسلدورف خوش‌آمدید» بدرقه شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید