«افغانستان بدترین کشور برای زنان است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مسعوده سلطان یکی از فعالان حقو زن در مقاله‌ای که روزنامه نیویارک تایمز نشره شده گفته است که افغانستان بدترین کشور برای زنان است.

به گزارش روزنامه نیویارک تایمز به نقل از مسعوده سلطان فعال حقوق زن، ادامه جنگ در افغانستان زنده‌گی را برای زنان این کشور دشوارتر ساخته است.

وی در ادامه نوشته است: «برای پایان دادن خشونت‌های طولانی و جنگ، آشتی با طالبان ضرور است، هر چند مذاکره امریکا و طالبان از یک‌سو امیدوار کننده است، اما از طرفی هم نگرانی‌ها افزایش می‌یابد که مبادا طالبان در صورت دست یافتن دوباره به قدرت، حاکمیت تاریک‌شان را تکرار کنند».

وی افزود، پس از دیدار با طالبان در شهر دوحه قطر به این نتیجه رسیده است که یک روزنه گفت‌وگو با این گروه در مورد حقوق و آزادی زنان وجود دارد.

قابل یادآوری است که مذاکرات صلح ایالات متحده امریکا و گروه طالبان برای پایان بخشیدن جنگ18 ساله در افغانستان ادامه دارد، اما دو طرف تاهنوز به توافق نرسیده‌اند.

سال قبل نیز یک نظرسنجی درباره 193 کشور عضو سازمان ملل متحد هند، افغانستان و سوریه را خطرناک‌ترین کشورهای جهان برای زنان شناخت.

افغانستان با خطر ازدواج‌های اجباری، تجاوز جنسی، خشونت خانوادگی و نیز قتل‌های ناموسی در برابر زنان در جایگاه دوم کشورهای ناامن برای زنان قرار گرفته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید