وزارت مالیه افغانستان: ناتو از حمایت مالی سربازان افغان تا سال 2024 اطمینان داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت مالیه (دارایی) افغانستان یکشنبه 9 ژوئن خبر داد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بر حمایت مالی سربازان افغان تا سال 2024 میلادی تاکید کرده است.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، محمدهمایون قیومی، سرپرست این وزارت امروز در نشست خبری در کابل گفت، همکاری مالی ناتو با نیروهای امنیتی افغان برای درازمدت ادامه دارد.

قیومی افزود: «طی نشستی که با متحدین ناتو و شرکاء این پیمان نظامی، به تاریخ 15 جوزا (5 ژوئن) سال روان در شهر بروکسل داشتیم، اعضای این پیمان و شرکاء شان از تعهد برای ادامه کمک‌های مالی با نیروهای امنیتی افغانستان فراتر از سال 2020 میلادی، مجدداْ اطمینان دادند. همه متحدان و شرکاء ناتو تأیید کردند که همکاری دوامدار مالی با نیروهای امنیتی افغان را ادامه خواهند داد و داشتن نیروی امنیتی پر قدرت، افغانستان را به سوی صلح می‌کشاند».

قابل ذکر است که کشورهای عضو ناتو در شهر بروکسل پایتخت بلژیک بتاریخ 11 ژوئیه 2018 همکاری مالی ناتو با ارتش افغانستان را تا سال 2024 تمدید کرده بودند.

ناتو با نشر خبرنامه ای نوشته بود: «از آن جایی که حکومت افغانستان کار برای صلح و مذاکره را ادامه می‌دهد، ما کمک‌های خود را با تمدید کردن همکاری‌های مالی مان برای نیروهای افغان تا سال 2024 میلادی ادامه می‌دهیم و تعهد می‌کنیم که به کوتاهی‌ها، به ویژه در بخش‌های دارای اولویت، رسیده‌گی شود. ما تعهده خود را برای تأمین امنیت و ثبات دوامدار در افغانستان یک بار دیگر اعلام می‌کنیم».

براساس منابع اطلاعاتی افغانستان، هزینه سالانه سربازان افغانستان نزدیک به چهار میلیارد دالر می‌باشد که ناتو پرداخت این هزنیه را تا سال 2024 به عهده گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید