محرومیت دائمی رییس سابق فدراسیون فوتبال افغانستان از کار به اتهام آزار جنسی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) یکشنبه 9 ژوئن 2019، اعلام کرد که کرام‌الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان به اتهام سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفوی‌اش به پرداخت یک میلیون دالر جریمه و محرومیت دایمی از فوتبال محکوم شده است.

براساس اعلامیه‌ فدراسیون بین‌المللی فوتبال، کرام‌الدین کریم از سوی کمیته‌ی اخلاقی این فدراسیون در پیوند به اتهام سوءاستفاده و آزار جنسی مکرر بازی‌کنان تیم ملی فوتبال بانوان در بین سال‌های 2013 تا 2018 مقصر شناخته شد.

چندی قبل پنج فوتبالیست زن تیم ملی فوتبال افغانستان از کرام‌الدین کریم شکایت کردند که واکنش‌های زیادی را در پی داشت، پس از آن فدراسیون بین‌المللی فوتبال این اتهامات را بررسی و آقای کریم را مقصر شناخت.

پیشتر دادستانی کل افغانستان اعلام کرده بود که کرام‌الدین کریم و چهار عضو دیگر فدراسیون فوتبال این کشور در پیوند به قضیه‌ی آزار و اذیت جنسی اعضای تیم ملی فوتبال زنان ممنوع‌الخروج شده‌اند.

این افراد شامل رییس، مسئول کمیته‌ی دروازه‌بانان، سکرتر جنرال، مسئول ارتباطات و یک نفر از کارمندان فدراسیون فوتبال افغانستان می‌شوند.

روزنامه‌ی گاردین چاپ بریتانیا حدود شش‌ونیم ماه پیش به نقل از منابعی در تیم ملی فوتبال زنان افغانستان گزارش داده بود که شماری از اعضای مرد فدراسیون فوتبال افغانستان در بدرفتاری جنسی در برابر بازی‌کنان زن نقش داشته‌اند.

در گزارش این روزنامه آمده بود که بدرفتاری با بازی‌کنان تیم ملی فوتبال زنان، در داخل افغانستان و نیز در یک کمپ آموزشی در اردن در ماه فبروری سال گذشته‌ی میلادی صورت گرفته است.

در واکنش به این گزارشات، محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری افغانستان به دادستانی کل این کشور هدایت داد تا این موضوع را با دقت بررسی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید