در نتیجه ادامه تنش در ونزوئلا 4میلیون نفر به کشورهای دیگر پناهنده شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در نتیجه ادامه تنش‌ میان نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا و خوان گوایدو رهبر اپوزیسیون در چهار سال اخیر چهار میلیون شهروند این کشور به کشورهای دیگر پناه برده‌اند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در یک گزارش تازه اعلام کرد که تنها از ماه نوامبر 2018 تاکنون یک میلیون ونزوئلایی از کشورشان فرار کرده‌‌اند.

ادواردو استاین نماینده ویژه سازمان ملل در امور پناهندگان و مهاجران ونزوئلا اعلام کرد که کشورهای میزبان مهاجران ونزوئلایی نیازمند حمایت‌های فوری هستند.

استاین گفت: «کشورهای آمریکای لاتین و حوزه دریای کارائیب سهم خود را در پاسخ به این بحران ادا می‌کنند اما نمی‌توان انتظار داشت که ادامه این اقدام‌ها بدون کمک‌های بین‌المللی صورت گیرد».

نوامبر گذشته تنش‌ها بین نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا و خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون این کشور بالا گرفت که پس از آن، تعداد زیادی از شهروندان این کشور بی‌جا شدند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل همچنین در گزارش خود اعلام کرد که سه میلیون شهروند ونزوئلا از ابتدای سال 2016 فرار کردند و به گفته وی، نخستین مقصد ونزوئلایی‌ها کلمبیا است، در حال حاضر1.3 میلیون ونزوئلایی در کلمبیا زندگی می‌کنند.

همچنان کشورهای پرو، شیلی، اکوادور، برزیل و آرژانتین به ترتیب میزبان پناهجویان ونزئلایی اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید