سربازان افغان پس از یک سال مرکز ولسوالی خواجه عمری غزنی را از طالبان گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ارتش افغانستان روز جمعه 7 ژوئن 2019 تایید کردند، سربازان افغان پس از نزدیک به یک سال در نتیجه یک عملیات نظامی مرکز ولسوالی خواجه عمری ولایت غزنی در جنوب این کشور را از گروه طالبان پس گرفتند.

به گزارش طلوع نیوز، این مقام های ارتش افغان گفته اند، نیروهای امنیتی درحال پاکسازی ساختمان های دولتی ولسوالی خواجه عمری از وجود طالبان هستند و تاکنون ساختمان این ولسوالی پس گرفته شده است.

ولسوالی خواجه عمری ولایت غزنی نزدیک به یک سال پیش درهنگام سقوط کوتاه مدت شهر غزنی به دست طالبان افتاده بود.

از سوی دیگر، اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان روز پنج شنبه 6 ژوئن در سفری به ولایت زابل در جنوب این کشور گفت، بخش های از کشورش که سال‌ها در تصرف طالبان‌اند، بزودی به تصرف حکومت خواهند آمد.

اسدالله خالد از راه‌ اندازی عملیات‌های ویژه برای پس‌گیری این مناطق سخن گفت و تأکید کرد که طالبان در عملیات الفتح خود هیچ دستاوردی نداشته‌‌‎اند.

وی علاوه کرد، طالبان قصد داشتند که با آغاز عملیات بهاری شان، دست‌کم سه ولایت را سقوط بدهند اما نیروهای امنیتی اجازۀ این کار را به آنان ندادند.

قابل ذکر است که نیروهای امنیتی افغان سه هفته پیش، ولسوالی ده یک ولایت غزنی افغانستان را که برای دوسال در تصرف گروه طالبان بود، دوباره پس گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید