طالبان 20 تن دیگر از حرکت مردمی صلح‌خواهی را در هلمند ربودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از ربوده شدن چهار عضو حرکت مردمی صلح در ولایت هلمند افغانستان توسط طالبان، این گروه شب گذشته دوشنبه 3 ژوئن 2019، 20 تن دیگر از اعضای این تیم را با خود بردند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، تیم حرکت مردمی صلح با بیان این خبر تایید کرده است که حدود 20 عضو دیگر آنان که منتظر بازگشت چهار تن ربوده شده از اعضای این تیم بودند نیز از سوی طالبان ربوده شدند.

هنوز از سرنوشت این افراد خبری در دست نیست.

این حرکت صلح خواهی هفته گذشته از لشکرگاه به سوی ولسوالی‌های نادعلی، گرشک و موسی‌قلعه به راه افتاده بود تا با طالبان محلی برای صلح گفت‌وگو کند.

اقبال خیبر رهبر این حرکت، بسم الله وطن دوست سخنگوی این حرکت و غلام سرور غفاری و حاجی فرهاد عادل، دو عضو دیگر حرکت مردمی صلح خواهی، چهار فردی اند که طالبان روز گذشته آنان را باخود بردند. برخی از رسانه‌های افغانستان اعلام کردند که طالبان این افراد را برای گفت‌وگو برده‌اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفته است که از این رویداد تاکنون آگاهی ندارد و پس از دریافت اطلاعات آن را با رسانه‌ها درمیان خواهد گذاشت.

ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند یکی از مرکزهای طالبان به شمار می‌رود که از چهار سال بدینسو این ولسوالی از سوی طالبان اداره می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید