محمد اشرف غنی: ادارات دولتی باید در انتخابات بی‌طرف باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان که روز سه‌شنبه 4 ژوئن 2019 بمناسبت عید سعید فطر در ارگ سخنرانی می‌کرد گفت، تمام ادارات دولتی به شمول نظامی و غیرنظامی باید در انتخابات بی‌طرف باشند.

محمد اشرف غنی گفت: «به قوای امنیتی و دفاعی هدایت کافی دادیم که بی‌طرف باشند و در عین حال، امنیت انتخابات را تأمین کنند. تجربه انتخابات پارلمانی نشان داد که نیروهای امنیتی و دفاعی می‌توانند بی‌طرفی خود را حفظ کنند».

وی در ادامه افزود: «موضوع لویه جرگه بر آزادی زندانیان بود که 887 زندانی آزاد می‌شوند. به سارنوالی هدایت داده شد تا پرونده‌های زندانیان بررسی و رسیدگی شود و زندانیان عفو شوند».

غنی در مورد نتایج صحبت‌های‌شان با نخست وزیر پاکستان که اخیراً در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری‌های اسلامی در کشور پادشاهی عربی سعودی صورت گرفت گفت: «نیاز به تدبیر، تامل و تفکر منسجم است تا برای یک صفحه نو تاریخی در روابط دو کشور باز شود، اما نه می‌توان بسیار امیدوار بود و نه ناامید، بلکه باید به دقت پیش رفت و به یک نقشه راه با پاکستان رسید که عملی باشد و مورد اعتماد ملت‌های افغانستان و پاکستان».

قابل ذکر است که امروز سه‌شنبه 4 ژوئن 2019 مصادف با اولین روز عید سعید فطر در افغانستان است و افغان‌ها در سراسری این کشور مصروف تجلیل از روزهای عید هستند.

وزارت امور داخله افغانستان نیز از تدابیر شدید امنیتی در روزها عید خبر داده و از مردم این کشور خواسته است، در صورت که با موارد مشکوک روبرو شوند با شماره 119 تماس گرفته و پولیس را در جریان بگذارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید