فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رییس اجرایی افغانستان: هراس‌افگنان بد صفت به هیج دین و آیینی پابند نیستند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان روز سه‌شنبه 4 ژوئن 2019 در پیامی بمناسبت عید سعید فطر گفت که هراس‌افگنان بد صفت به هیچ دین و آیینی پایبند نیستند و طالبان از راه خشونت و خون ریزی نمی‌توانند به هدف‌شان برسند.

  عبدالله در این پیام گفت: «مردم ما سال‌هاست درد خشونت‌، تندروی و تروريسم را می‌کشند. هراس افگنان بدصفت که به هیچ دین و آیینی پابند نیستند، حتی در ماه مبارک رمضان ده‌ها غیرنظامی بی‌گناه به شمول علمای کرام را به شهادت رسانیده و یا زخمی ساختند. با تأسف که پیام عیدی اخیر رهبر گروه طالبان نیز هیچ قصدی را برای کنارگذاشتن خشونت و دست‌برداری از جنگ و خونریزی نشان نمی‌دهد».

  ملا هیبت الله اخندزاده، رهبر طالبان اخیراً در پیامی عیدی‌اش بر ادامه جنگ علیه دولت افغانستان و نیروهای خارجی در این کشور تاکید کرده بود.

  عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان بر صلح در این کشور تاکید کرده و گفت، برای رسیدن به صلح از هیچ‌گونه تلاش و قربانی دریغ نکرده و اجازه نخواهیم داد این خواست واحد ملت و فرصت استثنایی تاریخی، به گروگان گرفته شود.

  عبدالله عبدالله در پیام عیدی‌اش در مورد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز اشاره کرده و گفته است، باید راه های استفاده از امکانات دولتی و منابع ملی به هدف مبارزات انتخاباتی گرفته شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران