وزارت امور داخله افغانستان: برای روزهای عید تدابیرشدید امنیتی روی دست است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان روز دوشنبه 3 ژوئن 2019 از تدابیر شدید امنیتی در روزهای عید در سراسری این کشور خبر داده گفت، نیروهای امنیتی در حالت آماده باش هستند.

نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارت امروز در نشست خبری در کابل گفت، پلان امنیتی بمنظور گرفتن تدابیر شدید امنیتی در نقاط پرازدحام از جمله مساجد، عیدگاه ها و تفریحگاه ها در ایام عید تهیه شده و عملی خواهد شد.

رحیمی افزود، شماره 119 پولیس بطور 24 ساعت فعال است و هر کسی با موارد مشکوک روبرو شود از طریق این شماره به پولیس تماس بگیرد.

وی تاکید کرد، تمام قطعات پولیس برای دفع حملات احتمالی «تروریستی» در حالت آماده باش قرار دارند تا چنین حملات احتمالی را خنثی کنند.

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان یکبار دیگر هشدار داد، افرادی که در روزها عید شلیک هوایی یا از «پتاقی» استفاده کنند و یا هم دکاندارانی که چنین مواد را بفروش برسانند، دستگیر به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهند شد.

از سوی دیگر، نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد(یوناما) در کابل امروز دوشنبه در پیام عیدی اش گفته است، بخاطر تجلیل از ایام عید باید تمام گروه های خشونت را متوقف کنند.

در پیام عیدی یوناما آمده است: «برای اینکه افغان ها بتوانند از این جشن سعید و مبارک به خوبی تجلیل نمایند، از همه طرف های درگیر جدا می خواهم تا خشونت را متوقف سازند و برای اینکه هر افغان بتواند از روزهای عید در افغانستان به صورت صلح آمیز لذت ببرد، به این موعد تامل و بردباری احترام بگذارند».

این نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد در کابل یکبار دیگر تاکید کرده است که این سازمان برای تأمین ثبات و رفاه در کنار مردم افغانستان خواهد ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید