طالبان چهار عضو کاروان صلح خواهان هلمندی را با خود بردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پاچاخان مولاداد، عضو کاروان صلح خواهان هلمندی روز دوشنبه 3 ژوئن 2019 تایید کرد، طالبان چهار عضو این کاروان را از ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند در جنوب افغانستان با خود بردند.

مولاداد امروز به روزنامه «اطلاعات روز» گفته است، اقبال خیبر، مبتکر و از اعضای کاروان صلح‌خواهان هلمندی، بسم‌الله وطن‌دوست، سخنگوی این کاروان، غلام‌سرور غفاری، مسئول این کاروان در هلمند و فرهاد عادل، مسئول این کاروان در ولایت ننگرهار از کسانی‌اند که گروه طالبان با خود برده‌اند.

مولاداد افزود، طالبان این افراد را دیشب (شامگاه یکشنبه) از روستای «نوزادرود» ولسوالی موسی‌قلعه ولایت هلمند که در اختیار طالبان است، با خود برده‌اند.

وی علاوه کرد، طالبان این افراد را ظاهراً برای گفت‌وگو برده‌اند، اما از شام دیروز تا کنون از آنان خبری در دست نیست.

این عضو کاروان صلح‌خواهان هلمندی افزود که متباقی اعضای این کاروان حالا در روستای نوزادرود مستقراند.

قابل ذکر است که یک گروه 30 نفری از اعضای این کاروان صلح، چهار روز پیش به منظور صلح‌خواهی و ختم جنگ در افغانستان به طرف ولسوالی ناامن موسی قلعه که تحت کنترل طالبان است رفتند.

اقبال خیبر عضو کلیدی این کاروان صلح قبلاً گفته بود، آنها در جریان این سفرشان مشخصاً به «آدرس گروه طالبان» به موسی قلعه، به‌عنوان مرکز مهم نظامی، مالی و اداری طالبان می ‌روند.

خیبر گفته بود: «ما در یک سال گذشته در ساحات تحت تسلط دولت و طالبان گشتیم و راه‌پیمایی‌ها و گفتمان‌های فراوانی داشتیم، به دروازه‌های سفارت‌های بین‌المللی هم رفتیم، اما مشخصاً در همین یک سال به آدرس طالبان نرفتیم».

کاروان صلح‌خواهان هلمندی سال گذشته پس از وقوع یک حمله‌ی انتحاری بر یک برنامه‌ی تجلیل از جشن نوروز در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند در جنوب افغانستان شکل گرفت و سپس اعضای آن به هدف برقراری آتش‌بس، صلح و ختم جنگ در افغانستان در بیش از 20 ولایت پای پیاده سفر کردند.

ولایت هلمند در جنوب افغانستان از ولایت‌های ناامن این کشور به شمار می‌رود که گروه طالبان در اکثر ولسوالی‌های آن فعالیت گسترده دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید