پولیس کابل خرید فروش و استفاده از «پتاقی» در ایام عید را ممنوع اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پولیس کابل روز شنبه 1 ژوئن 2019 اعلام کرد که خرید و فروش «پتاقی»، سلاح‌های پلاستیکی و شلیک‌های شادیانه در ایام عید سعید فطر جداً ممنوع است.

فرماندهی پولیس کابل با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «به اساس فیصله رهبری قوماندانی امنیه ولایت کابل منسوبان پولیس این قوماندانی مؤظف گردیده اند، تا از خرید ، فروش ، استعمال پتاقی ، سلاح‌های پلاستیکی و فیرهای شادیانه که باعث آزار و اذیت مردم می‌گردد ودر بعضی موارد می‌تواند به مجرمین نیز فرصت سوء استفاده برای اخلال امنیت را فراهم سازد، جدآ جلوگیری نمایند».

در ادامه این خبرنامه آمده است، رهبری پولیس کابل از تمام شهروندان افغانستان به ویژه باشندگان شهر کابل خواسته است از انجام چنین کارها که باعث اخلال امنیت می‌شود خودداری کنند و به کودکان شان نیز تذکر دهند.

در این خبرنامه تاکید شده است: «امید به منظور دستگیری فروشنده‌گان باروت (پتاقی) وسایل آتش زا و سلاح‌های پلاستیکی با منسوبان پولیس ملی خویش همکاری همه جانبه نموده تا با مرتکبین برخورد جدی و قانونی صورت گیرد».

قابل ذکر است که با فرارسیدن ایام عید، بازارهای خرید و فروش پتاقی و دیگر سلاح‌های پلاستیکی در افغانستان نیز گرم می‌شود که بیشتر مشتریان این وسایل کودکان هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید