نماینده ویژه امریکا: بهبود روابط کابل – اسلام آباد برای توسعه منطقه مهم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان روز شنبه 1 ژوئن 2019 از دیدار رهبران کابل – اسلام آباد استقبال کرده و گفت، بهبود روابط این دو کشور برای توسعه منطقه مهم است.

خلیلزاد امروز در صفحه رسمی توییترش نوشت: «بهبود روابط افغانستان و پاکستان کلیدی برای رسیدن به انجام سرمایه گذاری بر سر فرصت‌های اتصال، ادغام و توسعه منطقه ای است. امریکا آماده همکاری می‌باشد».

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان و عمران خان، نخست وزیر پاکستان بعد از ظهر روز جمعه 31 مه در حاشیه نشست سران سازمان همکاری های اسلامی در شهر مکه کشور پادشاهی عربی سعودی دیدار و گفتگو کردند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «در این دیدار هر دو جانب در مورد مناسبات دو جانبه، اتصال منطقوی، تجارت، صلح، امنیت و مبارزه با تروریسم بحث و تبادل نظر نمودند».

عمران خان، نخست وزیر پاکستان در این دیدار گفت: «برای پاکستان اتصال منطقوی، پروسه صلح و مبارزه با تروریسم مهم است، زیرا باعث از بین بردن فقر و رفاه مردم منطقه می‌گردد».

در این دیدار محمد اشرف غنی مشکل منع پرواز هواپیماهای افغانستان از حریم فضایی پاکستان به هند را با عمران خان مطرح کرد و نخست وزیر پاکستان گفته است برای حل این مشکل توجه خواهد کرد.

قابل ذکر است که محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان روز پنج شنبه 30 مه در سفری رسمی برای اشتراک در چهاردهمین اجلاس سران سازمان همکاری‌های اسلامی وارد پادشاهی عربی سعودی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید