رهبر طالبان: برای رسیدن به صلح نیروهای خارجی باید از افغانستان خارج شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملا هیبت‌الله اخندزاده، رهبر طالبان روز شنبه 1 ژوئن 2019 یکبار دیگر تاکید کرد که برای رسیدن به صلح نیروهای خارجی باید از افغانستان خارج شوند.

اخندزاده امروز در پیام تبریکی به مناسبت عید سعید فطر گفت: «امارت اسلامی به اساس موقف مسالمت آمیز خود طرف امریکایی را دعوت می‌دهد که موقف تعقل و تفاهم را اختیار نماید، در روند مذاکرات کنونی صادقانه سهیم باشد و برای تحرک این روند طرح معقول امارت اسلامی را بپذیرد. دوست و دشمن باید این واقعیت را درک نماید که ما در تعاملات سیاسی خود بر سیاست دو رویه باور نداریم. به بهانه مذاکرات، ضیاع وقت، توطئه‌های پس پرده و برخورد دوگانه را نمی‌پسندیم و نه هم آن را راه کامیابی می‌دانیم».

وی در ادامه پیام‌اش تاکید کرد، اداره کابل با مطرح ساختن خود تلاش دارد، جلو تفاهم امارت اسلامی و سیاستمداران افغان را بگیرد، اما امارت اسلامی به این تلاش‌های «بی‌فایده و مزاحمت سیاسی» در برابر تفاهم بین الافغانی، هیچ اعتنای نمی‌کند.

در ادامه پیام رهبر طالبان آمده است که در کنار مذاکرات صلح با امریکا در بخش تفاهم بین‌الافغانی نیز پیشرفت‌های زیادی صورت گرفته و بازهم پیش خواهد رفت.

در این پیام آمده است: «امارت اسلامی خواهان انحصار قدرت نیست، ما به این باور داریم که تمام افغان‌ها جایگاه خود را به معنای واقعی آن در نظام ببینند».

رهبر طالبان تاکید کرده است که این گروه به هدف خروج نیروهای خارجی از افغانستان، با نیروهای امریکایی جنگ و مذاکره می‌کند.

وی در ادامه گفته است: «هیچ کسی از ما این امید را نداشته باشد که قبل از رسیدن به هدف خود، سنگرهای داغ جهاد را سرد و قربانی‌های چهل ساله را فراموش خواهد کردیم».

قابل ذکر است که نشست بین الافغانی صلح میان نمایندگان طالبان و برخی از سیاستمداران افغان هفته گذشته در شهر مسکو پایتخت روسیه برگزار و در موارد مختلف بحث شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید