.
.
.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان ادعاهای حبیب احمدزی را بی‌اساس خواند

احمدزی اخیرا ادعا کرده بود که زنان جوان در ارگ مورد استفاده جنسی قرار می‌گیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هارون چخانسوری، سخنگوی ریاست‌جمهوری افغانستان یک‌شنبه 26 مه 2019، در یک نشست خبری در کابل، ادعاهای مشاور پیشین ریاست‌جمهوری که گویا از زنان در ارگ استفاده جنسی می‌شود را رد کرد.

چخانسوری در این نشست گفت: «ادعاهای آقای حبیب احمدزی کاملاً دروغ و بی‌اساس و بر انگیزه‌های شخصی استوار است. این موضوع به‌گونۀ بسیار جدی بررسی و نتایج آن با مردم افغانستان شریک خواهد شد».

وی در دادمه گفت: «ادعاهای آقای احمدزی به‌خاطر چوکی و موقف است. پس از آنکه آقای احمدزی در انتخابات پارلمانی کامیاب نشد، به ارگ مراجعه کرد تا دوباره به‌حیث مشاور مقرر شود، ولی پیشنهاد مقرری او رد شد.

حکومت وحدت ملی توجه جدی به حقوق زنان داشته است. ادعاهای آقای احمدزی توهین به زنانی است که سال‌ها قربانی داده‌اند تا در سطوح تصمیم‌گیری برسند. به هیچ‌کسی اجازه داده نمی‌شود که به عزت زنان افغانستان اتهام وارد کند».

سخنگوی ریاست‌جمهوری افغانستان افزود: «توقع ما از سیاسیون کشور این است که برای منافع شخصی و سیاسی خود در اذهان مردم تشویش ایجاد نکنند و از ادعاهای بی‌اساس استفادۀ کمپاینی نکنند».

ادعای استفاده جنسی از زنان و فحشا به تازگی از سوی یک مشاور پیشین ارگ ریاست جمهوری افغانستان در یک گفتگوی رسانه‌ای مطرح شد.

حبیب‌الله احمدزی یکی از مشاوریت سابق ارگ ادعا کرد که حلقه‌ای از نزدیکان رییس جمهوری افغانستان در ارگ به فساد اخلاقی و فحشا مشغول اند و فساد را ترویج می‌کنند. سپس مریم وردک یکی از مشاوران پیشین دیگر ریاست جمهوری نیز این گفته‌ها را تایید کرده و گفت که بانوان جوانی که می‌خواهند در کرسی‌های حکومتی مقرر شوند، از آنان در ارگ درخواست رابطه جنسی می‌شود.

اما ارگ ریاست جمهوری افغانستان این ادعاها را «استوار بر انگیزه‌های شخصی» عنوان کرده و آن را بی‌اساس خواند.