.
.
.

سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان: طالبان در عملیات الفتح شکست خوردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان شنبه 25 مه 2019، در مراسم معرفى قوماندان جديد قول اردوى عمليات‌هاى خاص اردوی ملی گفت، سربازان افغان ضربات سنگینی به گروه طالبان وارد کرده‌اند.

سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان در این مراسم گفت، عملیاتی را که گروه طالبان زیرنام «الفتح» راه اندازی کردند، تاکنون هیچ دستاوردی برای این گروه نداشته‌است و این گروه در عملیات الفتح شان ناکام بوده‌اند.

وی علاوه کرد: «اولويت ما توجه به عسکر ماست چون زمان واسطه و سهميه بندى قومى و سمتى در وزارت دفاع ملی گذشته است».

وی در اخیر سخنان خود خاطرنشان ساخت که امسال به مناسبت ماه مبارک رمضان برای 23هزار فاميل شهيد و معلول کمک صورت گرفته و برای هر فامیل ده هزار افغانى مساعدت شده است.

در همین حال، بسم الله وزیری، رییس جدید ستاد ارتش افغانستان در این مراسم گفت که از چندی بدین‌سو راهبرد مبارزه با «هراس‌افگنی» تغییر کرده‌است.

فرید احمدی که در این مراسم به عنوان فرماندۀ تازۀ قول‌ اردوی عملیات ویژۀ ارتش افغانستان معرفی شد، به طالبان هشدار داده و گفت: «به طالبان رده پایین هشدار می‌دهم که خود را به کشتن ندهید. زنان‌تان را بیوه و فرزندان‌تان را یتیم نسازید. به سران طالبان که در کشورهای خارجی نشسته‌اند نیز هشدار می‌دهم که با جنگ به هیچ‌چیزی دست نخواهید یافت.»

قابل یاد آوری است، گروه طالبان در افغانستان در ماه آوریل 2019 اعلام کردند که آنان عملیات بهاری امسال‌شان را زیرنام «الفتح» آغاز کرده‌اند.