.
.
.

فرماندهی پولیس هرات: از این پس پوشاندن سروصورت بوسیله دستمال و پتو ممنوع است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهی پولیس ولایت هرات افغانستان چهارشنبه 15 مه 2019، اعلام کرد که بعد از این پوشاندن سر و صورت بوسیله‌ی دستمال و پتو ممنوع است.

به گزارش سایت خبری خبرنامه، به نقل از اعلامیه فرماندهی پولیس هرات، پوشاندن سر و صورت باعث ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان شده و شهروندان از چنین طرز پوشش هراس پیدا کردند.

فرماندهی پولیس هرات در ادامه تصریح کرده که تحقیقات پولیس نشان می‌دهد بسیاری از افراد و اشخاص استفاده‌جو برای انجام جرایم جنایی و اعمال شوم سر و صورت خود را می‌پوشانند.

قابل یادآوری است که سال قبل وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان اعلام کرد که از این پس، پوشیدن برقع (چادری) در این کشور ممنوع است.

شبکه اطلاع رسانی افغانستان در گزارشی نوشت، حسینه صافی وزیر اطلاعات و فرهنگ این کشور به رسانه‌ها گفته است، پوشیدن چادری (برقع) که مانند یک بوجی است توهین به وجود مقام والای زن است و در هیچ گوشه از جهان اسلام چنین حجاب استفاده نمی‌شود.

اما پس از گذشت چندین روز، این موضوع از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان رد شد.

این در حالی است که در چندین مورد، حملات انتحاری و تهاجمی افراد وابسته به گروه‌های مخالف دولت افغانستان مثل طالبان و داعش از برقع (چادری) یا هم با سر و صورت پوشانده استفاده کرده و صدها نظامیان و غیرنظامیان را در این کشور از بین برده‌اند.

همچنان، بارها از «دزدی و فحشا» زنان با استفاده از این نوع برقع (چادری) در ولایات مخلتف افغانستان گزارش شده است.