فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سازمان ملل خشونت‌ها در ماه رمضان در افغانستان را غیر قابل قبول خواند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  نمایندگی سازمان ملل متحد (یوناما) در شهر کابل پایتخت افغانستان روز دوشنبه 13 مه از افزایش خشونت‌ها و آسیب پذیری افراد غیرنظامی در ماه رمضان در این کشور ابراز نگرانی کرده و آن را غیر قابل قبول خواند.

  تدامیچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد: «قطعاً، هیچ توجیه‌ای برای راه اندازی حملات عمدی و بدون تفکیک در برابر افراد ملکی وجود ندارد».

  یاماموتو ادامه داد: « کاملاً نمایان است که یک عمل پیشبینی شده و شدیداً خشونت بار در برابر یک مؤسسه انکشافی که در آن افراد ملکی برای بهبود زندگی افغان‌ها تلاش می‌کردند، صورت گرفت. قربانیان اصلی این حمله، افغان‌ها بودند».

  سازمان ملل متحد حمله بر مؤسسه بین‌المللی «کاونترپارت» در کابل و حمله بر ساختمان فرماندهی پولیس ولایت بغلان در جریان ماه رمضان را محکوم کرده و اعلام کرد، در این حملات افراد غیرنظامی به شمول زنان و کودکان قربانی شدند.

  در خبرنامه‌ای یوناما آمده است: «یوناما ادعاها در مورد تلفات افراد ملکی ناشی از عملیات هوایی توسط نیروهای بین‌المللی در ولایت‌های فراه و نیمروز را نظارت می‌کند، که بر مبنای گزارش‌ها فابریکه‌های تولید مواد مخدر در این عملیات آماج قرار گرفتند. این ساحات به آسانی قابل دسترس نبوده و چالش‌های عملیاتی متعدد مانع تایید ادعاها در مورد آسیب رسیدن به غیر نظامیان در این حملات می‌گردد».

  نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل یکبار دیگر از تمام گروه‌های درگیر در افغانستان خواست که جنگ را در ماه رمضان متوقف کنند و مسئولیت‌شان را در قبال حفاظت از افراد غیرنظامی انجام دهند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران