فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • افغانستان...طالبان بازهم بر پاسگاه‌های امنیتی در فراه هم‌مرز با ایران حمله کردند

  در این حملات 15 طالب کشته و زخمی شدند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  جنگجویان طالبان یکشنبه 12 مه 2019، باز هم به دو پاسگاه پولیس و یک پاسگاه ارتش در ولایت فراه هم‌مرز با ایران حمله کردند.

  محب‌الله محب، سخنگوی فرماندهی پولیس فراه به خبرگزاری جمهور گفته است: «شب گذشته طالبان بر دو پاسگاه پولیس و یک پاسگاه ارتش در روستاهای پل ریگی و ماده‌گان ولسوالی پشترود این ولایت حمله کردند که در نتیجه شش کشته و 9 زخمی به این گروه وارد شد».

  به گفته وی، سه تن از سربازان پولیس افغان نیز در این درگیری زخمی شدند.

  او افزود، نیروهای امنیتی همچنین دو ماین بشکه‌ای را که طالبان به منظور هدف قرار دادن قوای دولتی جا به جا کرده بودند، کشف و خنثی کردند.

  فراه یکی از ولایات به شدت ناامن افغانستان است که مرز مشترک با کشور ایران دارد و تاکنون بارها سلاح‌های ایرانی از نزد مخالفان مسلح در این ولایت کشف شده است.

  فضل احمد شیرزاد فرمانده پولیس فراه سال قبل در یک نشست خبری اعلام کرد که ایران برای گروه طالبان که در بخش‌های این ولایت فعالیت می‌کنند، سلاح و مهمات فراهم می‌کند.

  به گفته وی، ایران با تمویل و تجهیز کردن گروه طالبان تلاش دارد ناامنی‌ها در این ولایت را بیشتر سازد. شیرزاد گفته بود، سلاح‌های که پس از حمله گروه طالبان بر شهر فراه، به دست نیروهای ارتش و پولیس افتاده ساخت ایران هستند که این مدارک مشخص می‌سازد، تهران حامی گروه طالبان در ولایت فراه است.

  او تاکید کرده بود: «ایران، با تمویل و تجهیز کردن گروه طالبان در فراه مستقم در ناامنی‌های این ولایت دست دارد، زیرا ولایت فراه برای این کشور از اهمیت زیاد برخوردار است.

  قابل ذکر است چندین بار در ولايت پکتيکای افغانستان نیز اسلحه ساخت ايران از طالبان به دست آمده بود که واکنش‌های تند سیاسیون افغانستان را به همراه داشت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران