فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آیا می‌دانید که حقوق ماهوار سخنگویان طالبان چقدر است؟

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفته است که سخنگویان این گروه ماهوار 14 هزار افغانی (180 دالر امریکایی ) معاش دارند و 128 دالر دیگر برای مصارف انترنت و گوشی همراه‌اش دریافت می‌کنند.

  مجاهد افزود، او و همکارش قاری یوسف احمدی سخنگویان این گروه در افغانستان هستند و اجازه دارند تا با خبرنگاران در ارتباط باشند و بیانیه صادر کنند.

  وی در مصاحبه‌اش گفته است، هر روز را با جمع آوری گزارش های از درگیری شبانه افراد طالبان علیه نیروهای امریکایی و افغان آغاز می‌کند.

  ذبیح الله مجاهد افزود، در 34 ولایت افغانستان شمار «جنگجویان گزارشگر» طالبان دو برابر شده اند و آنها خبرها را با عکس و ویدیو به اتاق خبر این گروه می فرستند.

  سخنگوی طالبان علاوه کرد، تیم نویسندگان این گروه، تمام اطلاعات که توسط گزارشگران آنها از نقاط مختلف افغانستان ارسال شده را بررسی می‌کند، بعداً در یک خبرنامه به پنج زبان آماده می‌کنند. این مطالب توسط گوشی های هوشمند آنها جمع آوری می‌شود.

  مجاهد در ادامه مصاحبه‌اش با خبرگزاری رویترز گفته است، او و همکارش قاری یوسف احمدی از طریق واتس‌آپ، وایبر و تلگرام به زبان‌های عربی، انگلیسی، دری، پشتو و اردو اطلاع‌رسانی می‌کنند.

  مجاهد علاوه کرد، اکنون عملیات اطلاع رسانی طالبان سالانه 25 میلیون افغانی (323 هزار دالر امریکایی) برای این گروه هزینه بر می‌دارد.

  سخنگوی طالبان گفته است، در حال حاضر شش مجله این گروه به زبان‌های عربی، دری، پشتو و اردو منتشر می‌شود و همچنان گزارش‌های خبری این گروه به پنج زبان در 10 ویب سایت برای مخاطبان‌اش نشر می‌شود.

  ذبیح الله مجاهد گفته است که اسم او و همکارش قاری یوسف احمدی اسامی مستعار اند و از سوی رهبری طالبان برای آنها تعیین شده است.

  وی گفته است: «ما اجازه نداریم که نام واقعی مان را فاش کنیم. این دو نام مستعار برای حفظ هماهنگی و یک‌ نواختی استفاده می‌شود».

  ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفته است: «اکنون بسیاری از دیپلمات‌های کشورهای مختلف به دنبال مصاحبه با رهبران ما هستند و ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌‌کنند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران