.
.
.

مسئول درجه اول دادگاه صحرایی طالبان در غرب افغانستان کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان روز جمعه 10 مه از کشته شدن مسئول درجه اول دادگاه صحرایی طالبان در ولایت غور در غرب این کشور خبر داد.

این وزارت امروز با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «در نتيجه یک عمليات هدفمند مشترک نيروهای قطعات خاص پوليس با لوای خاص هوايی شب گذشته در روستاي غلمين مركز ولايت غور، يک سرگروه دهشت افگنان طالب كه او نيز مسوول محكمه صحرايی آنان در ولايت غور ميباشد، كشته شد و يک تعداد سلاح و مهمات هراس افگنان به دست نيروهای پوليس آمده است».

در ادامه این خبرنامه آمده است: «در اين عمليات دو ميل سلاح با مهمات آن و يک تعداد اسناد های مهم گروه دهشت افگنان طالب به دست پوليس آمده است و به تعداد شش عراده موتر سايكل‌های آنان در آن منطقه تخريب گرديده است».

این فرد شماره یک دادگاه صحرایی گروه طالبان در شرایطی کشته شده است که دور ششم مذاکرات صلح نمایندگان این گروه با امریکا بعد از ظهر روز پنج شنبه 9 مه در قطر پایان یافت.

از سوی دیگر، سفارت امریکا در کابل نیز هشدار داده است که نقاط پر ازدحام این شهر بخصوص ساحات « وزیر اکبرخان وشهرنو» تحت تهدید شدید امنیتی قرار دارد و از مردم خواسته شده از گشت و گذار غیرضروری خودداری کنند.