.
.
.

آمار تلفات حمله بر دفتر «کاونترپارت» در کابل به 9 کشته و 20 زخمی رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان روز پنج شنبه 9 مه اعلام کرد شمار تلفات حمله انتحاری به یک نهاد خارجی در کابل به 9 کشته و 20 زخمی رسید.

نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارت در صفحه رسمی توییترش نوشت، حمله بر مؤسسه‌ «کاونترپارت» پنج ‌تن از نیروهای امنیتی، یک تن از محافظان مؤسسه و سه غیرنظامی کشته و 20 غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

قابل ذکر است که پنج مهاجم انتحاری وابسته به طالبان حوالی ساعت 11:40 روز چهارشنبه 8 مه بر دفتر مؤسسه بین المللی «کاونترپارت» در ساحه شهرنو شهر کابل پایتحت افغانستان حمله کرده بودند.

به گفته وزارت امور داخله افغانستان، یک مهاجم انتحاری موتر بمب گذاری را در مقابل دفتر این مؤسسه انفجار داد و مهاجمان دیگر وارد ساختمان این نهاد شدند. مهاجمان پس از چند ساعت درگیری سرانجام با شلیک نیروهای امنیتی افغان کشته شدند.

این وزارت اعلام کرد، در این رویداد 200 نفر از کارمندان این نهاد توسط نیروهای امنیتی نجات داده شدند. گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند.

سازمان ملل متحد، سفارت امریکا در کابل و رهبران حکومت افغانستان این حمله را شدیداً محکوم کردند و آن را حمله بر غیرنظامیان عنوان نمودند.

براساس گزارش ها، مؤسسه بین المللی «کاونترپارت» با حمایت مالی اداره انکشاف بین المللی امریکا در بخش های آموزش خبرنگاری، توانمندسازی زنان و تقویت جامعه مدنی فعالیت دارد و در 34 ولایت افغانستان دفتر دارد.