.
.
.

تصویری... گروهی از زنان افغان مرکز تولیدی «آش و ترشی» را ایجاد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروهی از زنان ولایت هرات در غرب افغانستان به تازگی مرکز تولیدی «آش و ترشی» را به منظور حمایت و رشد تولیدات داخلی این کشور ایجاد کردند.

به گزارش خبرگزاری بانوان افغانستان، 20 زن که در منطقه «جبرییل» شهر هرات مرکزی تولیدی را تحت نام «افق» ایجاد کردند، می‌گویند، با ایجاد این مرکز می‌‌خواهند مردم را به استفاده از تولیدات داخلی تشویق کنند.

گلثوم رضایی، یکی از این زنان می‌گوید، نیاز است تا در راستایی کسب استقلالیت مالی و رشد تولیدات داخلی زنان نیز بیشتر از پیش تلاش کنند.

او در ادامه گفت: «تولید آش نسبت به تولیدات دیگر، با استقبال زیادی از سوی شهروندان هرات روبرو شده است،‌ چرا که ما کیفیت آش را بلند بردیم، تا دید مردم نسبت به تولیدات داخلی تغییر کند».

رضایی علاوه کرد، تلاش دارند که با تولید محصولات معیاری مردم را تشویق کنند تا از تولیدات داخلی استفاده کنند.

در همین حال، شماری دیگر از زنانی که دراین مرکز کار می‌کنند خواهان حمایت دولت از تولیدات داخلی هستند. راضیه، یکی دیگر از کارمندان مرکز تولیدی افق می‌گوید: «از زمان ایجاد این مرکز، با چالش‌های زیادی روبرو شده‌ایم، اگر دولت ما را حمایت کند می‌توانیم این مرکز را گسترش دهیم».

در کنار این ربابه واعظی، یکی دیگر از کارمندان این مرکز تولیدی می‌گوید: « قبل از این که در این مرکز آغاز به کار کنم مشکلات اقتصادی زیادی داشتم اما حالا کار در این مرکز سبب سرگرمی وهمچنان منبع درامدم شده است».

بنابر این گزارش، شماری از زنان ولایت هرات می‌گویند، ایجاد چنین مرکز تولیدی باعث اشتغال‌زایی برای سایر زنان می‌شود.

فاطمه بخشی، می‌گوید، بیشتر زنان در افغانستان درآمد ندارند و این موضوع باعث شده تا خانه‌‌نشین شوند و مشکلات زیادی را تحمل کنند.

قابل ذکر است که از چند سال به این طرف، زنان افغان چندین مراکز تولیدی و تجارتی را در نقاط مختلف افغانستان ایجاد کردند تا از آن طریق به استقلال مالی برسند.