.
.
.

طالبان دو دختر را در شمال افغانستان به اتهام « پوشیدن پتلون» شلاق زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های ولایت فاریاب در شمال افغانستان به تازگی تایید کردند که طالبان دو دختر جوان را به اتهام پوشیدن پتلون (شلوار) شلاق زدند.

به گزارش رادیو «سلام وطندار»، عبدالرزاق کاکر، ولسوال «دولت‌آباد» ولایت فاریاب با تایید این خبر گفت، این دو دختر از ولسوالی «بالامرغاب» بادغیس راهی «شیرین‌تگاب» فاریاب بودند که از سوی طالبان بدلیل پوشیدن پتلون (شلوار) شلاق زده شدند.

کاکر افزود، این رویداد در ولسوالی «شیرین‌تگاب» ولایت فاریاب رخ داده است و طالبان هر یک از این دختران را 15 شلاق زده‌ و آنان را با خود بردند.

تاکنون از سرنوشت این دو دختر هیچ اطلاعی در دست نیست و گروه طالبان نیز تاهنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

به طالبان رحم نکنید

در یک خبری دیگر، جنرال تادین خان، فرمانده پولیس ولایت قندهار در جنوب افغانستان روز شنبه 4 مه پس از رد شدن پیشنهاد لوی جرگه از سوی طالبان به افرادش دستور داد، در میدان‌های جنگ به طالبان رحم نکنند.

به گزارش سایت خبری «خبرنامه»، جنرال تادین خان برادر جنرال رازق گفت: «ما به تمام نیروهای دولتی در ولایت قندهار دستور دادیم که پس از این در میدان‌های نبرد بر طالبان رحم نکنند، چون که طالبان غلام هستند و بر این گروه حوصله کردن بکار نیست. ما قندهار را برای طالبان وحشت جور می‌کنیم».

او تاکید کرده است که پس از این نبرد را در برابر طالبان افزایش خواهد داد، و هم اکنون در شش ولسوالی این ولایت عملیات علیه این گروه ادامه دارد.

قابل ذکر است که لوی جرگه مشورتی صلح افغانستان روز جمعه 3 مه پس از پنج روز پایان یافت و 3200 نفر اشتراک کننده در این جرگه با پیشنهاد یک قطعنامه 23 ماده‌ای خواهان آتش‌بس در ماه رمضان شدند.

اما طالبان با رد این پیشنهاد لوی جرگه اعلام کردند، جنگ در ماه مبارک رمضان نسبت به ماه دیگر بیشتر «ثواب» دارد.

از سوی دیگر، در این روزها دور ششم مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا در شهر دوحه قطر جریان دارد.