.
.
.

رییس اجرایی افغانستان: معاش سخنگویان حکومت حرام است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان سه‌شنبه 30 آوریل در مراسم گرامی‌داشت از سالگرد شهدای رسانه‌ای در کابل از عملکرد سخنگویان حکومت این کشور انتقاد کرده و گفت، معاش که از تعریف آمرین خود به دست می‌آوریم حلال نیست.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، رییس اجرایی این کشور در این مراسم به شدت از سخنگویان حکومت انتقاد کرده و گفت: «امروز ما می‌توانیم ترتیبات برای خود بگیریم، رحیمی صاحب سخنگوی ما است معاش از حکومت می‌گیرد که از حق مردم افغانستان است، باز وظیفه وی این باشد که از سر تا پای ما صبح تا شام تعریف کرده برود و این را هم باید فکر کند که همان نانی را که برای اولاد خود از همین معاش می‌دهد حلال نیست».

عبدالله افزود: «تعهد ما به آزادی بیان نمایشی نبوده و در روند گفتگو های جاری صلح قابل معامله نیست. با توجه به قربانی‌هایی که برای آزادی بویژه آزادی بیان در کشور داده‌ایم، به هیچ صورت در موقعیتی نیستیم که توقع داشتیم یا مردم توقع دارند. هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب در پیوند با آزادی بیان فاصله زیادی داریم. اما هیچ کار ما از چشم تیز بین تاریخ و داوری مردم افغانستان بدور نخواهد ماند».

وی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح انتقاد کرده و گفت: «صدای مردم باید شنیده شود، اما همین مردم بازهم در انتخابات تمثیل می‌کنند و یک محاسبه‌گرخوب اگر بود، مساله معلوم خواهد شد که بازی به کدام طرف روان است و اگر باز هم محاسبه‌گر غلط را سناتور ساخته و تاج سر خود قرار دادیم باز هم این وضعیت ادامه خواهد داشت».