وزارت داخله افغانستان به معترضان که شاهراه کابل- شمال را بسته‌اند هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پنجمین روز اعتراضات شماری از هواداران یک نامزد انتخابات پارلمانی افغانستان در ولایت بغلان، وزارت امور داخله‌ این کشور هشدار داد، معترضان تا شام امروز (سه‌شنبه 30آوریل) شاهراه کابل – شمال را به روی ترافیک باز کنند، در غیر آن، پولیس دست به کار خواهد شد.

به گزارش روزنامه اطلاعات روز، نصرت رحیمی، سنخگوی وزارت امور داخله افغانستان گفته است، اگر این شاهراه از سوی معترضان تا مدت تعیین‌شده باز نشود، پولیس برای بازکردن آن اقدام خواهد کرد.

او افزود: «اعتراضات مدنی و مسالمت‌آمیز حق هر شهروند کشور است. آنان می‌توانند مطابق اصول تظاهرات و مظاهره کنند صدای خود را بلند کنند، منتها راه‌های عمومی را بستن و یا خلاف اصول و قوانین عمل‌کردن برای ما قابل قبول نیست.»

در همین حال، ذبیح‌الله رستمی، یکی از معترضان گفت، آنان تاکنون هیچ هشداری از سوی پولیس و یا دیگر ارگان‌های مسئول دریافت نکرده‌اند.
به گفته‌ی او، معترضان مصمم است تا هنگام برآورده‌نشدن خواسته‌های‌شان به این اعتراض ادامه دهند.

قابل یادآوری است، صدها معترض از روز جمعه‌ هفته‌ گذشته به این طرف در اعتراض به بازداشت محبوب‌الله غفاری، یکی از نامزدان انتخابات پارلمانی در بغلان و اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی این ولایت از سوی کمیسیون‌های انتخاباتی، جاده‌ی کابل – شمال را بسته‌اند.

محبوب‌الله‌ غفاری چندی پیش به ارتکاب چندین جرم از سوی دادستانی کل افغانستان بازداشت شد و براساس نتیجه نهایی کمیسیون انتخابات افغانستان وی به پارلمان نیز راه پیدا نکرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید