دانشگاه کابل: ادعای ضرب‌وشتم یک دانشجوی دختر جدی بررسی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دانشگاه کابل یکشنبه 28 آوریل اعلام کرد که بررسی‌ها در مورد ادعای یک دانشجوی دختر مبنی به ضرب‌و شتم در این دانشگاه ادامه دارد.

این دانشگاه با نشر خبرنامه‌ای نوشت، ادعای لت‌وکوب یک دانشجوی دختر در این دانشگاه از همان دقایق اول به صورت جدی در حال پیگیری است و نهادهای امنیتی نیز در حال تحقیق در مورد جزئیات این رویداد هستند.

در این خبرنامه آمده است: «بررسی عوامل این حادثه و شناسایی عاملین آن اولویت اولی بوده و پس از تکمیل تحقیقات، رهبری پوهنتون کابل با عاملین قضیه به صورت شفاف، عادلانه و بسیار جدی برخورد خواهد کرد».

در ادامه این خبرنامه ذکر شده است: «ما به جامعه اکادمیک، مردم کشور و محصلین اطمینان می‌دهیم که هیچ‌گونه تعلل و کوتاهی در مورد رسیدگی به این پرونده صورت نمی‌گیرد و با عاملین برخورد جدی صورت خواهد گرفت».

در این خبرنامه دانشگاه کابل آمده است: «رهبری پوهنتون کابل بخاطر تامین نظم و دسیپلین و مشارکت محصلین در کلیه پروسه‌های تامین حاکمیت قانون، تامین شفافیت و تصمیم‌گیری‌های مهم در این نهاد با اعتبار، نمایندگان انتخابی محصلین را از طریق اتحادیه محصلین پوهنتون کابل، وارد تمامی پروسه‌های تصمیم‌گیری نموده و آنها نه تنها در جریان تمامی تصمیم‌گیری‌های مهم قرار دارند، بلکه نقش جدی در این تصمیم گیری‌ها بازی می‌کنند».

قابل ذکر است، یک دختر دانشجوی دانشگاه کابل اخیراً مدعی شد که توسط یک دانشجوی مرد دانشکده شرعیات این دانشگاه مورد لت‌و‌کوب قرار گرفته و به مرگ تهدید شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید