وزارت دفاع افغانستان: تهاجم سربازان بر دشمن معادلات سیاسی را تغییر خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان شنبه 27 آوریل در کابل گفت، عملیات و حملات نیروهای امنیتی بر لانه‌های مخالفان مسلح دولت، روحیه آن‌ها را تضعیف می‌کند و در صورتی که تهاجم نیروهای امنیتی بر این لانه‌ها ادامه یابد، معادلات سیاسی را تغییر خواهد داد.

خالد در مورد مذاکرات صلح تاکید کرده گفت، ارتش و رهبری حکومت از «صلح باعزت و با حفظ ارتش» حمایت می‌کند.

به گزارش روزنامه «هشت صبح»، او به نیروهای امنیتی افغان گفت، به «تبلیغات» و «پروپاگندای» دشمنان توجه نکنند و با انجام وظیفه خود از کشورشان دفاع کنند.

سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان گفت، گروه طالبان برای تبلیغات گاهی عملیات الفتح را اعلام می‌کنند و گاهی از نشست‌های صلح سوء‌استفاده می‌نمایند.

او به نیروهای امنیتی افغان توصیه کرد که سیاست را به سیاست‌گران واگذار کنند و سیاست‌گران به کارهای ارتش مداخله نکنند.

اسدالله خالد در مورد آزادی 53 نفر از زندان طالبان در ولایت زابل در جنوب افغانستان گفت، آزادشده‌گان شامل چهار سرباز کوماندو، چهار پولیس، چهار پولیس محلی، 32 سرباز ارتش، یک سرباز امنیت ملی و هشت غیرنظامی بودند.

خالد ادامه داد، شماری از این افراد از 10 ماه تا دو سال در نزد طالبان زندانی بودند که درد و شکنجه را تجربه کرده‌اند. او وعده داد که دیگر زندانیان نیروهای امنیتی و غیرنظامیان را نیز از نزد گروه طالبان آزاد خواهد کرد.

قابل ذکر است که نیروهای امنیتی افغان شامگاه پنج شنبه هفته گذشته در عملیات ویژه در ولسوالی «دای چوپان» ولایت زابل در جنوب افغانستان 53 نفر را از زندان طالبان آزاد کردند. طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید